Urzędnicy Tajskiego Parku Narodowego ostrzegają turystów po tym, jak obcokrajowcy wspinają się na klif w Krabi

FOTO: Thairath

Krabi –

Przedstawiciel tajlandzkiego parku narodowego ostrzegł turystów po tym, jak obcokrajowiec wspiął się bez żadnego sprzętu na klif w słynnym Parku Narodowym Mu Ko Phi Phi.

Zdjęcia niezidentyfikowanego obcokrajowca podczas wspinaczki swobodnej stały się popularne na grupie na Facebooku w Krabi. Cudzoziemiec wspinał się na klif bez żadnego sprzętu zabezpieczającego w zatoce Rai Lay w Ao Nang. W pobliżu znajdowała się łódź z długim ogonem obsługująca turystów, a na morzu czekali inni obcokrajowcy.

FOTO: Sanook

Szef Hat Noppharat Thara – Parku Narodowego Mu Ko Phi Phi, Teekawut Sriburin, powiedział Phuket Express, że badają incydent, ponieważ wspinanie się na klif jest bardzo niebezpieczne i zabronione.

Teekawat szuka również tożsamości kapitana turystycznej łodzi z długim ogonem, ponieważ nie powstrzymali oni cudzoziemca od swobodnej wspinaczki.

Incydent wywołał oburzenie na niektórych tajlandzkich forach społecznościowych, gdzie wiele plakatów głosiło, że cudzoziemiec powinien zostać oskarżony, chociaż nie było od razu jasne, jakie zarzuty prawne zostaną zastosowane w związku z incydentem.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.