Rosyjscy turyści stoją na czele zagranicznych przyjazdów do Phuket

Phuket -

Według dyrektora Biura Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, Phuket obserwuje więcej działań turystów, ponieważ turystyka wynosi obecnie 50% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

Pani Nantasiri Ronsiri powiedziała w czwartek, że liczba odwiedzających Phuket od stycznia do grudnia 2022 r. wyniosła 9.26 mln, z czego 53.6% to turyści krajowi, a 46.4% to turyści międzynarodowi, wpompowując do Phuket 233.38 mld bahtów przychodów z turystyki przez cały rok.

„Przed pandemią Phuket miał dochody z turystyki w wysokości 400 miliardów bahtów”, powiedział Nantasiri, „A teraz mamy 200 miliardów bahtów, co oznacza 50% poprawę”.

Kontynuowała, że ​​turyści zagraniczni przypisywali 70% całego dochodu, podczas gdy turyści z Tajlandii stanowili 20%.

Tymczasem w pierwszej dziesiątce krajów pod względem liczby przyjazdów do Phuket w ciągu ostatniego roku znalazły się:

  1. Rosja
  2. Indie
  3. Australia
  4. Anglia
  5. Singapur
  6. Niemcy
  7. Malezja
  8. Kazachstan
  9. Korea Południowa
  10. Ameryka

Nantasiri zauważył, że obecność Kazachstanu i Ameryki na liście jest zaskakująca, dodając do tego dużą grupę kazachskich turystów, którzy zazwyczaj decydują się na lądowanie i pobyt w Phuket przez kilka dni przed wyruszeniem w podróż do innych miejsc, takich jak Bangkok czy wyspa Samui.

Jeśli chodzi o tajlandzkich turystów, wielu zdecydowało się odwiedzić Phuket w okresie Nowego Roku, ale nadal nie mogło pokonać zagranicznych turystów.

W połowie stycznia 2023 r. Nantasiri powiedział, że Phuket powitał trzy walki z Chin, w których uczestniczyli głównie ludzie biznesu. Jednak duże chińskie grupy turystyczne mają przybyć do Phuket, gdy tylko otrzymają wizy.

Stwierdziła, że ​​obłożenie hoteli oscyluje wokół 80%, a niektóre miejsca sięgają 90-95%. Jednak niektóre hotele nie są jeszcze w pełni otwarte, ponieważ niektórym brakuje środków na wznowienie działalności.

„Naszym celem na rok 2023 jest przyciągnięcie do Phuket co najmniej 12 milionów międzynarodowych i krajowych turystów, podczas gdy ogólny cel dla Tajlandii to powitanie 23 milionów gości”. — podsumował Nantasiri.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.