Rosyjscy turyści stoją na czele zagranicznych przyjazdów do Phuket

Phuket -

Według dyrektora Biura Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, Phuket obserwuje więcej działań turystów, ponieważ turystyka wynosi obecnie 50% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

Pani Nantasiri Ronsiri powiedziała w czwartek, że liczba odwiedzających Phuket od stycznia do grudnia 2022 r. wyniosła 9.26 mln, z czego 53.6% to turyści krajowi, a 46.4% to turyści międzynarodowi, wpompowując do Phuket 233.38 mld bahtów przychodów z turystyki przez cały rok.

„Przed pandemią Phuket miał dochody z turystyki w wysokości 400 miliardów bahtów”, powiedział Nantasiri, „A teraz mamy 200 miliardów bahtów, co oznacza 50% poprawę”.

Kontynuowała, że ​​turyści zagraniczni przypisywali 70% całego dochodu, podczas gdy turyści z Tajlandii stanowili 20%.

Tymczasem w pierwszej dziesiątce krajów pod względem liczby przyjazdów do Phuket w ciągu ostatniego roku znalazły się:

  1. Rosja
  2. Indie
  3. Australia
  4. Anglia
  5. Singapur
  6. Niemcy
  7. Malezja
  8. Kazachstan
  9. Korea Południowa
  10. Ameryka

Nantasiri zauważył, że obecność Kazachstanu i Ameryki na liście jest zaskakująca, dodając do tego dużą grupę kazachskich turystów, którzy zazwyczaj decydują się na lądowanie i pobyt w Phuket przez kilka dni przed wyruszeniem w podróż do innych miejsc, takich jak Bangkok czy wyspa Samui.

Jeśli chodzi o tajlandzkich turystów, wielu zdecydowało się odwiedzić Phuket w okresie Nowego Roku, ale nadal nie mogło pokonać zagranicznych turystów.

W połowie stycznia 2023 r. Nantasiri powiedział, że Phuket powitał trzy walki z Chin, w których uczestniczyli głównie ludzie biznesu. Jednak duże chińskie grupy turystyczne mają przybyć do Phuket, gdy tylko otrzymają wizy.

Stwierdziła, że ​​obłożenie hoteli oscyluje wokół 80%, a niektóre miejsca sięgają 90-95%. Jednak niektóre hotele nie są jeszcze w pełni otwarte, ponieważ niektórym brakuje środków na wznowienie działalności.

„Naszym celem na rok 2023 jest przyciągnięcie do Phuket co najmniej 12 milionów międzynarodowych i krajowych turystów, podczas gdy ogólny cel dla Tajlandii to powitanie 23 milionów gości”. — podsumował Nantasiri.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.