Phuket spodziewa się w tym roku 12 milionów turystów

Phuket -

Tajlandzki Urząd Turystyki Phuket (Phuket TAT) spodziewa się, że w tym roku Phuket odwiedzi 12 milionów turystów.

Dyrektor TAT w Phuket, pani Nathasiri Ronnasiri, powiedziała Phuket Express: „Spodziewamy się, że w tym roku Phuket odwiedzi 12 milionów turystów. Będzie to mniej więcej taka sama liczba turystów jak przed Covid-19”.

„W zeszłym roku liczba odwiedzających Phuket wyniosła 9,260,657 46.4 53.6. Z tej liczby 74.4 procent stanowili turyści zagraniczni, a XNUMX procent to turyści z Tajlandii. Phuket wygenerował XNUMX procent swoich dochodów od zagranicznych turystów. stwierdził Nathasiri.

„W nadchodzącym lecie będzie więcej izraelskich turystów odwiedzających Phuket, stosunkowo nowy dla nas rynek. Niektórzy z tych gości odwiedzali już Phuket, a niektórzy to nowi turyści”. - podsumował Nathasiri.

Może ci się spodobać:

Według dyrektora Biura Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, Phuket obserwuje więcej działań turystów, ponieważ turystyka wynosi obecnie 50% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.