TAT zwraca uwagę na przepisy antynikotynowe w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Podróżni przybywający do Tajlandii powinni mieć świadomość, że papierosy elektroniczne (e-papierosy lub „vaping”), a także palenie sziszy i elektroniczne szisze są w Królestwie nielegalne.

Bangkok – Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) przypomina odwiedzającym Królestwo o swoich przepisach dotyczących „zakazu palenia” w miejscach publicznych, które są częścią ustawy o kontroli tytoniu, która ma na celu promowanie bezpiecznego, czystego i wolnego od dymu środowiska dla wszystko.

Podróżni przybywający do Tajlandii powinni również mieć świadomość, że papierosy elektroniczne (e-papierosy lub „vaping”), a także palenie sziszy i elektroniczne szisze są nielegalne w Królestwie.

Ostatnio zdarzały się przypadki zagranicznych podróżnych, którzy nie byli świadomi zakazu i groziła im kara grzywny na miejscu lub aresztowanie. Zakaz został wprowadzony w 2014 roku przez rząd Tajlandii ze względów zdrowotnych, a elektroniczne papierosy i szisze wabiły młodych ludzi do palenia.

W związku z tym podróżnym przybywającym do Tajlandii zaleca się, aby nie zabierali ze sobą żadnych elektronicznych papierosów ani elektronicznych fajek wodnych, ani żadnych przedmiotów lub sprzętu związanego z e-papierosami, w tym „sokiem” używanym w urządzeniu.

Podobnie biura podróży lub organizatorzy wycieczek sprzedający Tajlandię jako miejsce docelowe powinni upewnić się, że ich klienci są świadomi obowiązującego zakazu dotyczącego papierosów elektronicznych, palenia fajki wodnej i elektronicznych fajek wodnych.

Ministerstwo Turystyki i Sportu prowadzi również ścisłą współpracę z biurami turystycznymi i przewodnikami w celu nawiązania współpracy z turystami w zakresie zakazu palenia w miejscach zabronionych, zwłaszcza na lotniskach, kompleksach sportowych i atrakcjach turystycznych w całym kraju.

Miejsca na wolnym powietrzu, w których palenie jest zabronione, obejmują obiekty do ćwiczeń lub treningów sportowych, obiekty sportowe lub zawody wszelkiego rodzaju, parki publiczne, ogrody zoologiczne, parki rozrywki, place zabaw dla dzieci i rynki. Turyści podróżujący z grupami wycieczkowymi z przewodnikiem są zobowiązani do ścisłego przestrzegania tej nowej zasady i rozporządzenia.

Tajlandia stała się stroną Ramowej konwencji Światowej Organizacji Zdrowia o ograniczeniu użycia tytoniu w dniu 27 lutego 2005 r. Od tego czasu kraj ten stał się jednym ze światowych prekursorów w walce o zakaz palenia w prawie wszystkich zamkniętych miejscach publicznych, zamkniętych miejscach pracy i transport. Obejmuje to zakaz palenia na tajskich plażach w całym kraju, który wszedł w życie w listopadzie 2017 r. w ramach działań na rzecz zrównoważonej turystyki.

Sześć tajskich lotnisk, Suvarnabhumi i Don Mueang w Bangkoku, Phuket, Chiang Mai, Hat Yai i Mae Fah Luang Chiang Rai, wszystkie obsługiwane i zarządzane przez Airports of Thailand (AOT), zostało ogłoszonych strefami zakazu palenia od 3 lutego 2019 r. ze wszystkimi pokojami dla palących wewnątrz terminali były od tego czasu zamknięte.

Według AOT, zamknięcie wszystkich palarni jest zgodne z ustawą o kontroli tytoniu z 2017 r. Tymczasem oficjalne ogłoszenie Ministerstwa Zdrowia Publicznego z listopada 2018 r. wymieniło również „publiczne obszary lotnisk” wśród kilku nowych stref, w których palenie tytoniu jest zabronione i grozi grzywną w wysokości do 5,000 bahtów za naruszenie.

TAT rozumie, że AOT wyznaczyła strefy dla palących na zewnątrz terminali. Aby uzyskać więcej informacji, turyści i podróżni przejeżdżający przez te sześć lotnisk powinni skontaktować się z centrum kontaktowym AOT pod numerem tel.: 1722 lub odwiedzić stanowisko informacji lotniskowej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.