Turystyka Surat Thani osiąga najwyższy wzrost w Tajlandii

Surat Thani –

Turystyka Surat Thani, która obejmuje wyspy Samui, Phangan i Tao (Turtle), osiągnęła najwyższy wzrost w kraju, a przychody z turystyki wzrosły o 900 procent z 600-procentowego wzrostu liczby turystów rok do roku.

Gubernator Surat Thani, pan Witchawut Jintoe, powiedział Phuket Express, że według Ministerstwa Turystyki i Sportu w ubiegłym roku dochody Surat Thani z turystyki wyniosły 27.66 miliardów bahtów. Liczba ta wzrosła o 912.04 procent od 2021 roku. W zeszłym roku było 3,690,642 666 2021 odwiedzających, co stanowi wzrost o XNUMX procent w stosunku do XNUMX roku.

„Liczby te pokazują, że wzrost przychodów z turystyki w prowincji Surat Thani jest najwyższy w Tajlandii” — dodał Witchawut.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.