Koh Samui będzie naciskać na turystykę medyczną z nowym szpitalem

FOTO: Naewna

Surat Thani —

Tropikalna wakacyjna wyspa Tajlandii Koh Samui promuje turystykę medyczną za pomocą swojego nowego, piątego szpitala. Oczekuje się, że nowe centrum opieki zdrowotnej zwiększy zaufanie turystów i przyniesie korzyści sąsiednim wyspom Samui, Koh Pha Ngan i Koh Tao.

Pan Wichawut Jinto, gubernator prowincji Surat Thani, z dumą przewodniczył oficjalnej ceremonii otwarcia szpitala Wattanapat Samui w sobotę 18 lutego.

Placówka jest piątą placówką medyczną na Koh Samui, dysponującą 380 łóżkami, wielospecjalistycznym personelem i najnowocześniejszym sprzętem. Szpital przyjmuje pacjentów z Koh Samui, a także z pobliskich wysp Koh Pha Ngan i Koh Tao.

Gubernator Wichawut stwierdził, że nowy piąty szpital zbuduje zaufanie i przyciągnie więcej zagranicznych turystów na Koh Samui. Jest to zgodne z polityką turystyczną prowincji Surat Thani polegającą na przekształceniu wyspy w „miejsce odnowy biologicznej” – stwierdził Wichawut.

„Koh Samui nie tylko oferuje wysokiej jakości doświadczenia turystyczne i piękne atrakcje przyrodnicze, ale także kładzie nacisk na dobre samopoczucie i zdrowie” – stwierdził gubernator.

W zeszłym roku, liczba przybyszów na Koh Samui, Koh Pha Ngan i Koh Tao mocno odbiła, zwiększając się trzykrotnie w porównaniu z okresem pandemii, powiedział Wichawut. Dodał, że trzy wyspy spodziewają się, że tegoroczna liczba będzie trzykrotnie większa niż w zeszłym roku.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na [email chroniony]

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.