Tajska herbata uznana przez TasteAtlas za 7. najlepszy napój bezalkoholowy na świecie

Tajska herbata zajęła siódme miejsce wśród 100 najlepiej ocenianych napojów bezalkoholowych na świecie według TasteAtlas, platformy przewodników turystycznych.

TasteAtlas to internetowy atlas żywności, który oferuje informacje o autentycznych i tradycyjnych potrawach z różnych części świata. Pozwala użytkownikom odkrywać ciekawe potrawy według regionu, kraju lub składnika, a także zapewnia użytkownikom platformę do sugerowania potraw, przepisów i rekomendacji.

W niedzielę 19 lutego serwis opublikował listę 100 najlepiej ocenianych napojów bezalkoholowych na świecie, a herbata tajska, zwana także tajską herbatą mleczną, zajęła siódme miejsce na liście.

Tajska herbata, znana w Tajlandii jako Cha Thai lub Cha Yen, to popularny napój wytwarzany z połączenia czarnej herbaty ze skondensowanym mlekiem i polany odparowanym mlekiem. Ten pomarańczowy napój jest zwykle podawany na zimno z lodem i jest powszechnie prezentowany w wysokiej plastikowej szklance ze słomką w lokalnych sklepach z napojami.

Źródło: PR Thai Government and Taste Atlas

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.