Holenderski duet szefów kuchni z Montary wprowadza Phuket do elity eko-jadalni

Gwiazdki MICHELIN PRU i Jampa podnoszą poziom zrównoważonej kuchni na tajskiej wyspie

PHUKET, Tajlandia (23 lutego 2023 r.) – holenderscy szefowie kuchni Jimmy Ophorst i Rick Dingen wyznaczają nowe standardy zrównoważonej, wykwintnej kuchni na Phuket dzięki umiejętnościom kulinarnym nagrodzonym gwiazdką MICHELIN.

Ta dwójka łączy w sobie szyk i finezję, jeśli chodzi o przeniesienie świadomej ekologicznie kuchni na wyższy poziom na tajskiej rajskiej wyspie.

Ophorst prowadzi show w PRU, charakterystycznej restauracji w Trisara, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Phuket. Tymczasem Digen nadzoruje kuchnię w Jampa, która jest zgodna z filozofią „lokalnych składników, żywego ognia i kuchni bez odpadów” w Tri Vananda, społeczności wellness o wartości 182 milionów dolarów, która kształtuje się w zielonych lasach północnego Phuket.

Para ma wspólną narodowość i chęć promowania sezonowego, zrównoważonego ekosystemu żywnościowego. Oba zostały wyróżnione w MICHELIN Guide Thailand Star Revelation 2023 pod koniec zeszłego roku, a PRU zachowało 1 Gwiazdkę MICHELIN i Zieloną Gwiazdkę MICHELIN; i Jampa zdobywają Zieloną Gwiazdę MICHELIN za bezodpadową żywność pochodzenia roślinnego.

„Zrównoważony rozwój jest sercem naszej działalności”, mówi Ophorst, który w PRU kieruje jedynym miejscem w Phuket z gwiazdką MICHELIN. „Jest integralną częścią naszych restauracji i naszego życia”.

Zarówno Trisara, jak i Tri Vananda są własnością Montara Hospitality Group, firmy, która zyskała reputację jako priorytet dla zrównoważonego rozwoju w Trisara i dzięki ekologicznej farmie Pru Jampa o powierzchni 16,000 XNUMX mXNUMX, zlokalizowanej w granicach Tri Vananda.

Dwóch szefów kuchni łączy wspólna ekologiczna filozofia, która promuje zrównoważony ekosystem żywnościowy bez uszczerbku dla kreatywności.

W PRU tajskie składniki są formowane w urzekające kreacje dla smakoszy, które czerpią inspirację zarówno ze wschodu, jak i zachodu. Nazwa miejsca — skrót od Plant. Wznosić. Zrozumieć. — dostarcza solidnej wskazówki co do jego nadrzędnej filozofii. Składniki pochodzą w 100% z Tajlandii, a większość produktów ekologicznych uprawianych jest na farmie Pru Jampa.

PRU zachowało swoją 1 gwiazdkę w rankingu MICHELIN Guide Thailand Star Revelation i pozostaje jedyną restauracją poza Bangkokiem w Tajlandii, która uzyskała prestiżowy status. PRU była również pierwszą restauracją w Tajlandii, która otrzymała Zieloną Gwiazdę MICHELIN.

„Opinia publiczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem doświadczeniami kulinarnymi, które wspierają lokalne społeczności i prezentują niesamowite tajskie produkty” — powiedział. „Nie mogę się doczekać dalszego zaangażowania w zrównoważone gotowanie oraz pozyskiwanie i zachwycanie gości poprzez innowacje”.

W Tri Vananda Jampa wprowadza innowacje, wykorzystując żywy ogień do przekształcania lokalnych składników — z których wiele, podobnie jak w PRU, pochodzi z ekologicznej farmy Pru Jampa — w zdrowe i zrównoważone, a jednocześnie zdecydowanie wyrafinowane kreacje kulinarne.

„Staram się prezentować lokalne, sezonowe składniki w najlepszy możliwy sposób” — mówi Digen, którego hiperlokalna, skoncentrowana na roślinach kuchnia bez odpadów wyróżnia go jako wschodzącą gwiazdę w Tajlandii.

Digen jest znany ze swojego zaangażowania na rzecz zerowej ilości odpadów i dąży do tego, aby Jampa była pierwszym miejscem na Phuket, które osiągnęło zerowy stosunek ilości odpadów do składowania.

„Chcemy wywierać absolutnie minimalny wpływ na ziemię, a naszym celem jest rozbicie naszych odpadów kuchennych, aby nic nie trafiło na wysypisko” – powiedział.

Sukces tych dwóch restauracji jest zgodny z celami koncepcji „Dine Good, Do Good” firmy Montara Hospitality, którą firma wdrożyła we wszystkich swoich punktach F&B.

Szefowie kuchni są związani z Montara Hospitality Group, tajlandzką firmą stojącą za Trisara, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Phuket

 Jimmy Ophorst nadzoruje postępowanie w PRU, jedynej tajlandzkiej restauracji nagrodzonej gwiazdką MICHELIN poza Bangkokiem.

W Jampie szef kuchni Rick Digen wykorzystuje gotowanie na żywo przy ognisku, aby podnieść swoją farmę do rangi kuchni widelcowej.

Szefowie kuchni pozyskują wiele składników do swoich restauracji z farmy Pru Jampa o powierzchni 16,000 XNUMX mXNUMX.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.