Turystyka w Phuket szybko się odbudowuje, ale nadal potrzebnych jest 17,000 XNUMX pracowników

Phuket -

Turystyka w Phuket szybko się poprawiła, ale nadal potrzebnych jest 17,000 XNUMX pracowników, ponieważ przybywa coraz więcej zagranicznych turystów.

Przewodniczący Południowego Oddziału Stowarzyszenia Hoteli Tajlandzkich, Sueksit Suwandissakun, powiedział tajskim mediom: „Od połowy ubiegłego roku turystyka w Phuket szybko się ożywiła. Osiemdziesiąt osiem procent pokoi hotelowych zostało sprzedanych od stycznia do tego miesiąca, czyli mniej więcej tyle samo, co przed Covid-19”

„Chińscy turyści wracają, a nowym i rosnącym rynkiem turystycznym są turyści z Kazachstanu” – zauważył Sueksit.

„Największymi problemami turystyki są obecnie wysokie ceny biletów lotniczych. Przed Covid-450 codziennie odbywało się 19 lotów do Phuket, a teraz jest ich około 250, co oznacza około 50-procentowy powrót do zdrowia”. Pan Sueksit wyjaśnił.

„Innym problemem są wysokie ceny energii elektrycznej i brak pracowników w branży turystycznej. Potrzebujemy około 17,000 XNUMX dodatkowych pracowników. Współpracowaliśmy ze szkołami wyższymi i uniwersytetami w Tajlandii, aby wysłać nam stażystów” – dodał Sueksit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.