Turystyka w Phuket szybko się odbudowuje, ale nadal potrzebnych jest 17,000 XNUMX pracowników

Phuket -

Turystyka w Phuket szybko się poprawiła, ale nadal potrzebnych jest 17,000 XNUMX pracowników, ponieważ przybywa coraz więcej zagranicznych turystów.

Przewodniczący Południowego Oddziału Stowarzyszenia Hoteli Tajlandzkich, Sueksit Suwandissakun, powiedział tajskim mediom: „Od połowy ubiegłego roku turystyka w Phuket szybko się ożywiła. Osiemdziesiąt osiem procent pokoi hotelowych zostało sprzedanych od stycznia do tego miesiąca, czyli mniej więcej tyle samo, co przed Covid-19”

„Chińscy turyści wracają, a nowym i rosnącym rynkiem turystycznym są turyści z Kazachstanu” – zauważył Sueksit.

„Największymi problemami turystyki są obecnie wysokie ceny biletów lotniczych. Przed Covid-450 codziennie odbywało się 19 lotów do Phuket, a teraz jest ich około 250, co oznacza około 50-procentowy powrót do zdrowia”. Pan Sueksit wyjaśnił.

„Innym problemem są wysokie ceny energii elektrycznej i brak pracowników w branży turystycznej. Potrzebujemy około 17,000 XNUMX dodatkowych pracowników. Współpracowaliśmy ze szkołami wyższymi i uniwersytetami w Tajlandii, aby wysłać nam stażystów” – dodał Sueksit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.