Czytelnik TalkBack Tajlandia: czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Tajlandia-

Poniżej znajduje się nasza regularna funkcja, w której zadajemy naszym czytelnikom aktualne pytania dotyczące wiadomości i uzyskujemy ich wgląd i opinie. Następnie dzielimy się ich opiniami mniej więcej tydzień później i wybieramy różnorodne i interesujące odpowiedzi.

W tym tygodniu chcemy zapytać: 

Czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Trochę kontekstu wokół tego pytania:

W ten weekend, wściekli tajscy przewodnicy w całej Tajlandii spotkali się z odpowiednimi władzami, domagając się rozprawienia z tym, co według nich jest ogromną liczbą nielegalnych zagranicznych przewodników praca w obszarach turystycznych, takich jak Phuket i Pattaya.

Przewodnicy od dawna są chronionym zawodem wyłącznie w Tajlandii, a obcokrajowiec nie może nawet uzyskać pozwolenia na pracę.

Jednak krytycy twierdzą, że wielu turystów z krajów takich jak Rosja, Indie i Chiny preferuje przewodników z własnego kraju, którzy płynnie mówią w swoim własnym języku i rozumieją kulturę swoich klientów. Tajscy przewodnicy mówią No Way, Jose, stwierdzając, że obcokrajowiec nie byłby w stanie zrozumieć tajskiej kultury, aby właściwie pokazać turystom lokalizacje z przewodnikiem.

Więc co o tym myślisz? Czy należy na to pozwolić? Czy należy zmienić przepisy? Może udałoby się znaleźć złoty środek?

Oczekujemy na kontakt zwrotny! Powiedz nam na naszych kanałach w mediach społecznościowych, w komentarzach poniżej lub jeśli wolisz, aby Twój komentarz był prywatny, napisz do nas [email chroniony]. Jak zwykle opublikujemy wyniki i wybierzemy różnorodne odpowiedzi na początku przyszłego tygodnia!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.