Wybory parlamentarne w Tajlandii odbędą się 14 maja

Tajlandia-

Wybory parlamentarne w Tajlandii odbędą się 14 majath— poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza.

Nasza poprzednia historia:

20 marca Jego Królewska Mość Król Maha Vajiralongkorn z Tajlandii udzielił poparcia rozwiązaniu Izby Reprezentantów kraju, co oficjalnie oznacza rozpoczęcie sezonu kampanii przed nadchodzącymi wyborami majowymi.

Teraz aktualizacja:

Datę wyborów ogłoszono dzień po rozwiązaniu Izby Reprezentantów przez premiera Prayuta Chan-o-cha. We wtorek (21 marca brst) Komisja Wyborcza (KE) zatwierdziła wyznaczenie 14 majath, 2023 na dzień wyborów powszechnych i 7 majath, 2023 r. w przypadku wcześniejszego głosowania.

Dla zagranicznych czytelników jednym z największych efektów tego wydarzenia będzie pewien zakaz sprzedaży alkoholu, co oznacza zamknięcie barów i klubów nocnych na 24 godziny od wieczora przed wyborami do dnia zamknięcia lokali wyborczych w dniu wyborów. To jest tajskie prawo dotyczące wyborów.

Jeśli chodzi o wczesne głosowanie, czasami jest to również zamknięcie, a czytelnicy będą musieli śledzić oficjalne ogłoszenia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.