Cztery porty w Andamanie planują połączyć Phuket z Phang Nga i Krabi

Andaman –

Planowane są cztery projekty rozwoju i budowy portów w „Pierścieniu Andamańskim”, które połączą Phuket, Phang Nga i Krabi.

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Departamentu Morskiego ujawnił projekt Phuket Express. Projekt jest obecnie w trakcie składania wniosku budżetowego o wartości 735 milionów bahtów do rządu Tajlandii. Budżet będzie przeznaczony na cztery porty w trzech województwach.

  1. Projekt rozwoju Ma Noh Pier na wyspie Yao Noi w Phang Nga będzie kosztował 175 milionów bahtów, a budowa potrwa około 900 dni od 2024 do 2026 roku
  2. Projekt rozwoju molo Chong Talad na wyspie Yao Yai w Phang Nga będzie kosztować 185 milionów bahtów przez około 900 dni budowy od 2024 do 2026 roku
  3. Nowy port promowy w Ta Lane w Khao Thong, Mueng Krabi będzie kosztował 115 milionów bahtów za 540 dni szacowanej budowy od 2024 do 2025 roku
  4. Nowy port promowy w Ao Por w Pa Klok, Thalang, Phuket za 260 milionów bahtów na budowę szacowaną na 900 dni od 2024 do 2026 roku.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.