Phuket i Isan znalazły się na liście najlepszych miejsc magazynu TIME w 2023 roku

KOMUNIKAT PRASOWY:

Według magazynu TIME dwa miejsca w Tajlandii należą do 50 „niezwykłych miejsc do odkrycia” na całym świecie.

Bangkok, 22 marca 2023 r. – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) ma przyjemność poinformować, że lista „Najwspanialszych miejsc na świecie w 2023 roku” magazynu TIME, którą opisuje jako 50 niezwykłych miejsc do odkrycia, obejmuje dwa miejsca w Tajlandii – Isan (północny wschód) i Phuket.

– powiedział Yuthasak Supasorn, gubernator TAT „Mieć nie tylko jedną, ale dwie tajskie inkluzje w tej prestiżowej kompilacji miejsc do odwiedzenia na całym świecie to wspaniały zaszczyt i coś, z czego Tajlandia może być bardzo dumna. Tajlandia jest rzeczywiście gotowa na przyjęcie turystów z całego świata w ramach kampanii „Odwiedź Tajlandię w roku 2023: niesamowite nowe rozdziały”.

Lista TIME zawiera szczególną wzmiankę o różnorodnej i pysznej ofercie kulinarnej Isan, a także: : restauracje polecane przez Michelin. Jednak nie tylko restauracje i nocne targi przyciągają nowe rzesze odwiedzających. W zeszłym roku minęła 60. rocznica powstania pierwszego parku narodowego Tajlandii, Khao Yai, który znajduje się głównie w prowincji Nakhon Ratchasima w Isan i jest domem dla słoni, gibonów i niedźwiedzi czarnych azjatyckich”.

Lista Phuket mówi: „Najczęściej odwiedzany region Tajlandii – słynne plaże Phuket – właśnie podniósł swoją atrakcyjność dla rodzin wraz z wielkim otwarciem Carnival Magic, kulturalnego parku rozrywki we wrześniu ubiegłego roku. Inicjatywy wolontariatu nadal są priorytetem na wyspie. Na przykład Phuket Elephant Sanctuary zaprasza gości do pomocy w karmieniu zwierząt i zapewnia edukację na temat komunikacji i zachowania słoni. Chociaż wyspa jest najbardziej znana ze swojego miasta o tej samej nazwie, Phuket przyciąga coraz więcej turystów na swoje niezatłoczone tereny wiejskie dzięki imponującemu krajobrazowi nowoczesnych, luksusowych domków.”

Pełną listę najlepszych miejsc na świecie w 2023 roku można obejrzeć pod adresem https://time.com/collection/worlds-greatest-places-2023/.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.