Phuket i Isan znalazły się na liście najlepszych miejsc magazynu TIME w 2023 roku

KOMUNIKAT PRASOWY:

Według magazynu TIME dwa miejsca w Tajlandii należą do 50 „niezwykłych miejsc do odkrycia” na całym świecie.

Bangkok, 22 marca 2023 r. – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) ma przyjemność poinformować, że lista „Najwspanialszych miejsc na świecie w 2023 roku” magazynu TIME, którą opisuje jako 50 niezwykłych miejsc do odkrycia, obejmuje dwa miejsca w Tajlandii – Isan (północny wschód) i Phuket.

– powiedział Yuthasak Supasorn, gubernator TAT „Mieć nie tylko jedną, ale dwie tajskie inkluzje w tej prestiżowej kompilacji miejsc do odwiedzenia na całym świecie to wspaniały zaszczyt i coś, z czego Tajlandia może być bardzo dumna. Tajlandia jest rzeczywiście gotowa na przyjęcie turystów z całego świata w ramach kampanii „Odwiedź Tajlandię w roku 2023: niesamowite nowe rozdziały”.

Lista TIME zawiera szczególną wzmiankę o różnorodnej i pysznej ofercie kulinarnej Isan, a także: : restauracje polecane przez Michelin. Jednak nie tylko restauracje i nocne targi przyciągają nowe rzesze odwiedzających. W zeszłym roku minęła 60. rocznica powstania pierwszego parku narodowego Tajlandii, Khao Yai, który znajduje się głównie w prowincji Nakhon Ratchasima w Isan i jest domem dla słoni, gibonów i niedźwiedzi czarnych azjatyckich”.

Lista Phuket mówi: „Najczęściej odwiedzany region Tajlandii – słynne plaże Phuket – właśnie podniósł swoją atrakcyjność dla rodzin wraz z wielkim otwarciem Carnival Magic, kulturalnego parku rozrywki we wrześniu ubiegłego roku. Inicjatywy wolontariatu nadal są priorytetem na wyspie. Na przykład Phuket Elephant Sanctuary zaprasza gości do pomocy w karmieniu zwierząt i zapewnia edukację na temat komunikacji i zachowania słoni. Chociaż wyspa jest najbardziej znana ze swojego miasta o tej samej nazwie, Phuket przyciąga coraz więcej turystów na swoje niezatłoczone tereny wiejskie dzięki imponującemu krajobrazowi nowoczesnych, luksusowych domków.”

Pełną listę najlepszych miejsc na świecie w 2023 roku można obejrzeć pod adresem https://time.com/collection/worlds-greatest-places-2023/.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.