Taniec dramatyczny Nora uznany na całym świecie przez UNESCO

FOTO: UNESCO

KOMUNIKAT PRASOWY:

Oficjalna strona UNESCO na Facebooku, z ponad 1.7 milionami obserwujących z całego świata, wyświetla na swoim banerze zdjęcie Nory, dramatu tanecznego z południowej Tajlandii, z komunikatem „Jesteśmy #ŻyweDziedzictwo".

Wielu Tajów i obcokrajowców odwiedzających stronę podziwiało ten obraz i gratulowało Tajlandii posiadania tak pięknych tradycji.

Dzięki temu Nora stanie się bardziej rozpoznawalna na całym świecie.

„Nora” to oparta na społeczności rytualna i artystyczna forma dramatu tanecznego o głębokim znaczeniu kulturowym i społecznym dla południowych Tajów, z unikalnym stylem śpiewu i tańca, zwłaszcza z charakterystycznymi długimi, zakręconymi metalowymi końcówkami paznokci.
W Tajlandii taniec teatralny Nora został zabezpieczony poprzez wychwalanie wykonawców i mistrzów Nora jako narodowych artystów Nory, a także promowanie etapów występów, ćwiczeń i transferu wiedzy o dziedzictwie kulturowym dla następnego pokolenia.
Do tej pory Tajlandia ma trzy elementy wpisane na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości, a mianowicie Khon Masked Dance Drama (2018), Nuad Thai (2019) i Nora, Dance Drama (2021).

Może to być wizerunek 1 osoby i tekst „NORA DRAMA TANIEC UZNANY MIĘDZYNARODOWO PRZEZ UNESCO https://thailand.prd.go.th f PR Thai Government OPRD”

Wszystkie reakcje:

45

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.