Restauracje, łóżka plażowe i parasole znalezione na plaży w Thalang, Phuket

Thalang –

Przedstawiciele Thaland odkryli, że restauracje, łóżka plażowe i parasole wkraczają na plażę Lay Phang w Cherng Talay.

W czwartek (30 marca brth) zespół urzędników kierowany przez szefa dystryktu Thalang, Banchę Tanuina, przeprowadził inspekcję plaży Lay Phang.

Pan Bancha powiedział Phuket Express, że urzędnicy co najmniej raz w miesiącu sprawdzają lokalne plaże pod kątem ingerencji. Plaże są uważane za tereny publiczne, a jakakolwiek prywatna ingerencja właścicieli firm jest surowo zabroniona, chyba że zostanie udzielone specjalne pozwolenie.

Urzędnicy znaleźli na plaży leżaki i parasole, a operatorzy zostali poproszeni o usunięcie tych przedmiotów z plaży. Chociaż wielu turystów korzysta z tych udogodnień, prowadzą one do „efektu domina”, jak twierdzą władze wielu innych sprzedawców, którzy próbują wkroczyć, a zatem z reguły wszelkie prywatne firmy i wtargnięcie są zabronione.

Tymczasem odpowiedni urzędnicy złożyli doniesienia na komisariacie policji w Cherng Talay przeciwko trzem operatorom restauracji za wkroczenie na teren publiczny przy pobliskiej drodze przy plaży.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.