Sześć osób nie żyje, pięć jest rannych po wypadku minivana w Nakhon Si Thammarat

FOTO: Chanwit Bamroongsri

Nakhon Si Thammarat -

Sześć osób zginęło, a pięć zostało rannych po zderzeniu minivana z Bangkoku z ciężarówką z przyczepą w dzielnicy Thung Yai.

Policja Thung Yai została powiadomiona o wypadku w sobotę (6 kwietnia) o godzinie 30:1 ranost) w Baan Sai Joa Pa w dystrykcie Ta Yang.

Zespół ratunkowy Tai Tenk Tueng powiedział Phuket Express, że przybyli na miejsce wypadku i znaleźli na poboczu uszkodzony minivan i ciężarówkę z przyczepą.

Sześć osób, w tym kierowca minivana, pan Santisak Anurak, lat 35, zostało uznanych za zmarłych. Czterech innych pasażerów i ciężarówka z przyczepą, 40-letni Thippawat Choojan, przeżyli.

Jeden z ocalałych, którego nazwisko zostało utajnione przez ekipy ratownicze, który jechał minivanem, powiedział, że cała grupa była krewnymi i jechała z Bangkoku na zjazd rodzinny w Nakhon Si Thammarat.

Policja Thung Yai kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku. Policja Thung Yai nie od razu spekulowała, co spowodowało poważny wrak, i nadal przeprowadzała wywiady z ocalałymi i przeglądała CCTV od czasu prasowego.

Wypadki minivanów są problemem w Tajlandii od jakiegoś czasu, w tym ostatnio, a krytycy konsekwentnie podnoszą obawy dotyczące standardów bezpieczeństwa i kwalifikacji kierowców.

Zaledwie dwa dni wcześniej Phuket Express poinformował o wypadku minivana w Phuket, w którym rannych zostało dwóch francuskich turystów, jak widać tutaj.

oraz niecałe dwa tygodnie temu czterech zagranicznych turystów i kierowca zostali ranni w zderzeniu minivana w Patong.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.