Sześć osób nie żyje, pięć jest rannych po wypadku minivana w Nakhon Si Thammarat

FOTO: Chanwit Bamroongsri

Nakhon Si Thammarat -

Sześć osób zginęło, a pięć zostało rannych po zderzeniu minivana z Bangkoku z ciężarówką z przyczepą w dzielnicy Thung Yai.

Policja Thung Yai została powiadomiona o wypadku w sobotę (6 kwietnia) o godzinie 30:1 ranost) w Baan Sai Joa Pa w dystrykcie Ta Yang.

Zespół ratunkowy Tai Tenk Tueng powiedział Phuket Express, że przybyli na miejsce wypadku i znaleźli na poboczu uszkodzony minivan i ciężarówkę z przyczepą.

Sześć osób, w tym kierowca minivana, pan Santisak Anurak, lat 35, zostało uznanych za zmarłych. Czterech innych pasażerów i ciężarówka z przyczepą, 40-letni Thippawat Choojan, przeżyli.

Jeden z ocalałych, którego nazwisko zostało utajnione przez ekipy ratownicze, który jechał minivanem, powiedział, że cała grupa była krewnymi i jechała z Bangkoku na zjazd rodzinny w Nakhon Si Thammarat.

Policja Thung Yai kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku. Policja Thung Yai nie od razu spekulowała, co spowodowało poważny wrak, i nadal przeprowadzała wywiady z ocalałymi i przeglądała CCTV od czasu prasowego.

Wypadki minivanów są problemem w Tajlandii od jakiegoś czasu, w tym ostatnio, a krytycy konsekwentnie podnoszą obawy dotyczące standardów bezpieczeństwa i kwalifikacji kierowców.

Zaledwie dwa dni wcześniej Phuket Express poinformował o wypadku minivana w Phuket, w którym rannych zostało dwóch francuskich turystów, jak widać tutaj.

I inne… niecałe dwa tygodnie temu czterech zagranicznych turystów i kierowca zostali ranni w zderzeniu minivana w Patong.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.