Najważniejsze krajowe historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: koniec 45-dniowego zwolnienia z obowiązku wizowego i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National Team, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 27 marca 2023 r. do niedzieli 2 kwietnia 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są ułożone według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajskie władze wezwały tajlandzkich kierowców do uiszczenia mandatów drogowych do 1 kwietnia. Osoby, które będą zalegać z płatnościami przez 30 dni, zostaną ukarane grzywną w wysokości 2,000 bahtów i zostaną obniżone oceny za jazdę.

    Osoby, które odmówią zapłacenia grzywny po utracie ważności tymczasowej naklejki podatkowej, zostaną ukarane grzywną w wysokości 2,000 bahtów i poniosą stratę 1 punktu z łącznej liczby 12 punktów. Jeśli kierowcy stracą wszystkie punkty w ciągu roku, ich prawo jazdy zostanie zawieszone na 90 dni.

  2. Pełniący obowiązki premiera Tajlandii Prayut Chan-o-cha nakazał funkcjonariuszom organów ścigania zaostrzenie środków przeciwko podpalaczom lasów po ogromnym pożarze, który ogarnia kilka gór w prowincji Nakhon Nayok w północno-wschodniej Tajlandii.

Funkcjonariusze organów ścigania mają również ściśle egzekwować przepisy przeciwko podpalaczom lasów lub rolnikom, którzy mogli spalić odpady rolnicze, co jest źródłem zarówno pożarów, jak i rakotwórczego drobnego pyłu PM2.5, który od tygodni nęka północną Tajlandię.

3. Ogólna liczba firm spirytusowych w Tajlandii wzrosła o 20% od początku 2023 roku i ma wpompować do gospodarki miliard bahtów miesięcznie w drugim kwartale, powiedział Thanakorn Kuptachit, doradca Thai Alcohol Business Association.

Rynek alkoholi będzie generował przychody w wysokości co najmniej 1 miliarda bahtów miesięcznie, przy czym kwiecień, w którym Songkran jest najbardziej aktywnym miesiącem.

4. Tajski wpływowy polityk i biznesmen Chonsawat Asavahame zmarł tragicznie w wieku 55 lat po tym, jak doznał udaru cieplnego podczas uprawiania wyścigów samochodowych.

Udar cieplny to poważny stan, który może wystąpić, gdy organizm przegrzewa się i nie jest w stanie się ochłodzić.

5. Od 1 kwietnia goście z Europy kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Arabii Saudyjskiej i innych krajów będą mogli przebywać w Tajlandii przez 30 dni tylko wtedy, gdy zdecydują się wjechać do kraju bez uzyskania uprzedniej wizy, ponieważ 45. Zwolnienie z wizy jednodniowej oficjalnie dobiegło końca.

Wiza w dniu przyjazdu od 15 do 30 dni, zakończyła się i powróciła do piętnastu dni dla krajów, które są uważane za wizy w dniu przyjazdu.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.