Działania prawne podjęte przeciwko nielegalnemu taksówkarzowi z Phuket

Phuket -

Podejmowane są działania prawne przeciwko nielegalnemu taksówkarzowi działającemu przed centrum handlowym w Phuket.

Biuro Transportu Lądowego w Phuket (PLTO) poinformowało Phuket Express, że we wtorek (4 kwietniath) odpowiedni urzędnicy ustawili punkt kontrolny w pobliżu centrum handlowego w Wichit w godzinach od 6:00 do 9:00. Kontrola nastąpiła po tym, jak wielu legalnych taksówkarzy było zaangażowanych w spory z nielegalnymi taksówkarzami w tym rejonie.

Niezidentyfikowany taksówkarz został znaleziony przy użyciu osobistego pojazdu do przewożenia turystów jako nielegalna taksówka (czarna tablica). Winny taksówkarz zostanie ukarany grzywną, a jego prawo jazdy będzie rozpatrywane przez 90 dni zawieszenia.

Phuket Express zauważa, że ​​„czarne tablice” to termin powszechnie używany przez PLTO do nazywania normalnego pojazdu osobistego (z białą tablicą rejestracyjną, jak na ironię), ale zamiast tego stwierdzono, że jest używany do przewożenia pasażerów jako nielegalna taksówka.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.