Ukrainka aresztowana po malowaniu sprayem słynnego punktu widokowego w Phuket

Wichit, Phuket –

Ukrainka została aresztowana po tym, jak namalowała sprayem antyrosyjskie wypowiedzi na skałach i ławkach w słynnym punkcie widokowym w Wichit.

Lokalni mieszkańcy Wichit skarżyli się, że wiele miejsc w popularnym punkcie widokowym Khao Khad zostało spryskanych czerwoną farbą w sprayu, wyznając antyrosyjskie poglądy.

Policja Wichit sprawdziła nagrania z monitoringu w pobliżu i w piątek rano (7 kwietnia).th) 34-letni Ukrainiec został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji w Wichit. Jej nazwisko nie zostało ujawnione przez tajlandzką policję.

Szef policji w Wichit, pułkownik Chatree Chookaew, powiedział Phuket Express, że Ukrainka powiedziała, że ​​przebywa w Tajlandii od trzech miesięcy i planuje wrócić na Ukrainę 10 kwietniath. Nie chciała zaszkodzić wizerunkowi Phuket, ale powiedziała tajskiej policji, że chce tylko pokazać swoje poglądy na temat toczącej się wojny między Rosją a Ukrainą.

Obiecała policji, że nie zrobi tego ponownie, jeśli w przyszłości odwiedzi Phuket lub Tajlandię.

Pułkownik Chatree powiedział Phuket Express, że pomimo przeprosin kobiety, wciąż grozi jej oskarżenie o wandalizm. Chatree dodał, że oskarżenie dotyczy wyłącznie wandalizmu, a nie wyrażania poglądów politycznych, dodając, że istnieją bardziej odpowiednie sposoby wyrażania swoich opinii i myśli niż niszczenie dobrze znanego punktu orientacyjnego i punktu widzenia.

Phuket Express zauważył, że policja z Wichit nie wspomniała, czy została wysłana do urzędu imigracyjnego w Phuket możliwe żółte lub czerwone kartki w ramach nowego systemu klasyfikacji niewłaściwie zachowujących się cudzoziemców testowanych w Phuket.

Akt wandalizmu wywołał znaczące i polaryzujące rozmowy w mediach społecznościowych, przy czym Rosjanie szeroko krytykowali ten akt, a wielu Ukraińców i mieszkańców Zachodu go popierało. Tymczasem Thais w większości wyrażali oburzenie z powodu aktu zniesławienia słynnego punktu widzenia, niezależnie od kontekstu przemówienia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.