Nietrzeźwy Kazachstan powoduje chaos na wyspie Pha-Ngan

ZDJĘCIE: MGR Online

Wyspa Pha-Ngan, Surat Thani –

Mężczyzna z Kazachstanu, który przyznał się do intensywnego palenia trawki i picia piwa, zniszczył mienie, zanim wpadł w amok na wyspie Pha-Ngan w Surat Thani.

Prezes Stowarzyszenia Turystycznego Surat Thani, pan Natnawat Sakda, powiedział Phuket Express, że w niedzielę (9 kwietnia), kiedy był na wyspie, nietrzeźwy Kazachstan ścigał miejscowych i próbował ich zaatakować na plaży Rin w Baan Tai.

Podejrzany zniszczył także nieruchomości resortowe i restauracyjne. Wskoczył do morza i biegał w kółko, gdy właściwi funkcjonariusze i miejscowi próbowali go złapać. Jednak Kazachstan ostatecznie został złapany. Przyznał się policji, że palił dużo trawki i pił za dużo piwa i nie był w stanie się kontrolować.

Zgodził się też zapłacić za wszystkie szkody. Urzędnicy Surat Thani nie ujawnili nazwiska mężczyzny, ponieważ zgodził się wziąć odpowiedzialność finansową za swoje działania.

Nie wiadomo, czy mężczyzna zostanie skierowany do deportacji i czy zostaną mu postawione dalsze zarzuty.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.