Phuket wygeneruje co najmniej 4.5 miliarda bahtów podczas Songkran, mówi Urząd Turystyki

Phuket -

Ponad 200,000 4.5 turystów odwiedzi Phuket podczas festiwalu Songkran, który wygeneruje co najmniej XNUMX miliarda bahtów, mówi Urząd Turystyki Tajlandii.

Dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii, Phuket Office, pan Lertchai Wangtrakundee powiedział Phuket Express, że od 13 kwietniath do kwietnia 16th około 84 procent pokoi hotelowych zostało zarezerwowanych. Będzie 223,452 4.5 odwiedzających, którzy wygenerują co najmniej XNUMX miliarda bahtów.

Od kwietnia 13th do kwietnia 16th będzie 258 lotów międzynarodowych z 48,302 249 pasażerami i 37,056 lotów krajowych z XNUMX XNUMX pasażerami przylatującymi do Phuket, dodał Lertchai.

Według Lertchai do Phuket przybywa również więcej Chińczyków.

W połowie tego roku chińscy turyści będą głównymi gośćmi na Phuket. Więcej chińskich turystów jest młodszych niż w przeszłości i wydają więcej pieniędzy. — zauważył pan Lertchai.

Na razie jednak….

Rosyjscy turyści nadal byli na szczycie listy odwiedzających Phuket w marcu, a następnie Chińczycy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.