Phuket wygeneruje co najmniej 4.5 miliarda bahtów podczas Songkran, mówi Urząd Turystyki

Phuket -

Ponad 200,000 4.5 turystów odwiedzi Phuket podczas festiwalu Songkran, który wygeneruje co najmniej XNUMX miliarda bahtów, mówi Urząd Turystyki Tajlandii.

Dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii, Phuket Office, pan Lertchai Wangtrakundee powiedział Phuket Express, że od 13 kwietniath do kwietnia 16th około 84 procent pokoi hotelowych zostało zarezerwowanych. Będzie 223,452 4.5 odwiedzających, którzy wygenerują co najmniej XNUMX miliarda bahtów.

Od kwietnia 13th do kwietnia 16th będzie 258 lotów międzynarodowych z 48,302 249 pasażerami i 37,056 lotów krajowych z XNUMX XNUMX pasażerami przylatującymi do Phuket, dodał Lertchai.

Według Lertchai do Phuket przybywa również więcej Chińczyków.

W połowie tego roku chińscy turyści będą głównymi gośćmi na Phuket. Więcej chińskich turystów jest młodszych niż w przeszłości i wydają więcej pieniędzy. — zauważył pan Lertchai.

Na razie jednak….

Rosyjscy turyści nadal byli na szczycie listy odwiedzających Phuket w marcu, a następnie Chińczycy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.