Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: 264 zgony na drogach w Songkran i nie tylko

FOTO: Ekipa ratownicza Lampang

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEGO Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 17 kwietnia 2023 r. do niedzieli 23 kwietnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Znaleziono co najmniej cztery ciała, a sześć osób zostało uratowanych po tym, jak wiele lokalnych łodzi rybackich wywróciło się w Nakhon Si Thammarat podczas ostatnich silnych sztormów.

Prom został częściowo zanurzony i uszkodzony po uderzeniu przez fale na molo w pobliżu wyspy Samui.

Silne wiatry podczas Songkran uszkodziły domy ponad 1,700 rodzin w północno-wschodniej Tajlandii.

Według Tajlandzkiego Departamentu Meteorologicznego burze spowodowały rozległe szkody w niektórych częściach Tajlandii tuż przed wejściem Tajlandii w porę deszczową.

2. Skandaliczna strzelanina w popularnym miejscu Songkran w Bangkoku przy Royal City Avenue (RCA) spowodowała obrażenia czterech osób we wczesnych godzinach rannych 17 kwietnia.

Dwóch domniemanych bandytów w związku z ranieniem czterech osób strzałami w tętniącym życiem centrum rozrywkowym Bangkoku, Royal City Avenue (RCA), 17 kwietnia zostało zatrzymanych przez władze.

Ten skandaliczny incydent wywołał oburzenie wielu osób w mediach społecznościowych.

3. Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił łącznie 2,203 wypadki drogowe, w których 2,208 osób zostało rannych, a 264 zginęło.

Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Bangkoku z 22 zgonami. Najwięcej wypadków miało miejsce w Chiang Rai z 68 wypadkami. Najwięcej obrażeń miało miejsce w Nakhon Si Thammarat z 70 obrażeniami. W rzeczywistości był to znaczny spadek liczby zgonów z roku na rok podczas Songkran jako narodu. Jest to tym bardziej imponujące, że rozrywkowe części Songkran zostały zakazane w 2022 roku.

4. Lin Hui, słynna tajlandzka panda wielka, niestety zmarła dziś rano, 19 kwietnia, w zoo w Chiang Mai w północnej Tajlandii, potwierdzili urzędnicy.

Mieszkańcy Chiang Mai i internauci w całym kraju żegnają się z Lin Hui.

5. Według Thanakorna Kuptachita, doradcy Thai Alcohol Business Association, Tajlandia odnotowała 30-procentowy wzrost sprzedaży alkoholu podczas ostatniego festiwalu Songkran, w przeciwieństwie do spadku liczby wypadków drogowych pod wpływem alkoholu w całym kraju podczas festiwalu rok do roku.

Thanakorn wezwał nowy rząd, który został wybrany w maju, do przyspieszenia przedłużenia legalnego czasu zamknięcia klubów nocnych i zniesienia zakazu sprzedaży alkoholu między godziną 2:5 a XNUMX:XNUMX w miejscach turystycznych, aby pobudzić firmy spirytusowe i turystyczne.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.