Psi Scott i zespół podejmują próbę śmiałego przepłynięcia 70 kilometrów przez Morze Andamańskie, aby podnieść świadomość na temat ochrony mórz i redukcji plastiku

Informacja prasowa

Bangkok, 26 kwietnia 2023 r. – Słynna na całym świecie sceneria Morza Andamańskiego jest tłem dla historycznej imprezy na rzecz ochrony oceanów zatytułowanej „Sea You Strong: Stop Abusing the Sea”, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia w południowej Tajlandii. Wydarzenie uświadamiające jest prowadzone przez Psi Scott, który przepłynie 70 kilometrów przez Morze Andamańskie w towarzystwie 36 wolontariuszy. Wymagające i potencjalnie rekordowe pływanie zabierze drużynę z Krabi do Phang Nga do Phuket i będzie transmitowane na żywo na Facebooku.

Ta przygoda z pływaniem została wymyślona przez Sea You Strong, organizację pozarządową (NGO) zajmującą się zachowaniem i ochroną ekosystemów morskich. To andamańskie wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia ochrony mórz, zmniejszenie zanieczyszczenia plastikiem w naszych oceanach oraz, jak mówią organizatorzy, „wezwanie do sprawiedliwości i przywrócenia przyrody do morza”.

W przeciwieństwie do innych wydarzeń tego typu, misją nie jest zbieranie darowizn, ale raczej inspirowanie społeczeństwa do rozwijania ducha ochrony oceanów i inspirowanie do wspólnych działań na rzecz stworzenia zrównoważonej przyszłości dla planety. Zespół Sea You Strong jest mały, ale doświadczony, aktywnie uczestniczył w sprzątaniu plaż, klifów i różnych zbiorników wodnych, a także usuwaniu wszelkiego rodzaju odpadów, zwłaszcza zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych.

Dzięki zaangażowaniu Psi i pływaków-ochotników, zespół Sea You Strong postrzega to wyzwanie między prowincjami jako pomoc w zwróceniu uwagi na niebezpieczny wpływ tworzyw sztucznych na życie morskie. Organizacja pozarządowa wskazuje te zagrożenia jako szczególnie niepokojące:

  • Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi znacząco wpływa na życie morskie i środowisko. Zwierzęta morskie często mylą plastik z pożywieniem, co prowadzi do połknięcia, zaplątania się i śmierci
  • Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi stanowi również poważne zagrożenie dla środowiska. Gdy plastikowe szczątki rozpadają się na mniejsze cząsteczki zwane mikroplastikami, mogą przenikać do łańcucha pokarmowego, przedostając się do ciał większych zwierząt morskich i ostatecznie ludzi
  • Mikroplastiki znaleziono w owocach morza, soli, a nawet w wodzie z kranu, co budzi obawy dotyczące potencjalnego wpływu na zdrowie ludzi, chociaż badania w tej dziedzinie wciąż trwają

„Ochrona oceanów ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszej planety, ponieważ oceany odgrywają istotną rolę we wspieraniu życia na Ziemi. Regulują klimat poprzez pochłanianie i redystrybucję ciepła, wytwarzają ponad połowę tlenu na świecie i zapewniają krytyczne siedlisko dla różnych gatunków” Psi Scott, założyciel Sea You Strong.

Psi Scott, przywódca tego historycznego pływania, którego wielu miejscowych nazywa „Aquamanem”, znany jest z udziału w filmie krótkometrażowym „Merman: Ocean Pollution”. Rzeczywiście, 26-latek od wielu lat jest zaangażowany w projekty morskie. Psi jest podekscytowany nadchodzącym Projektem Sivasamut, ponieważ jeśli wyzwanie zostanie spełnione, ustanowi on krajowy rekord dystansu indywidualnego i zespołowego.

Psi zachęca sympatyków do zalogowania się na Facebooku Live, aby wziąć udział w wydarzeniu i podzielić się nim ze znajomymi, podczas transmisji podczas dwudniowej przygody. Dodaje: „trzy lata temu stałem i zbierałem śmieci na plaży nad kanałem w Krabi. Od tego czasu współpracujemy z trzema prowincjami, które kochamy. Chcę, aby wszyscy byli dumni z tego wydarzenia i dać Tajlandii szansę zobaczenia i doświadczenia podobieństwa między zwierzętami morskimi i ludźmi podczas tego pływania”

---------------------------

O organizacji pozarządowej Sea You Strong i wydarzeniu

Sea You Strong to organizacja pozarządowa składająca się z pełnego pasji zespołu zajmującego się podnoszeniem świadomości na temat ochrony mórz poprzez zbieranie śmieci i sprzątanie plaż, klifów i zbiorników wodnych.

  • Aby uzyskać więcej informacji na temat pływania i organizacji pozarządowej, odwiedź stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/seayoustrong
  • Wydarzenie Sea You Strong: Stop Abusing the Sea rozpocznie się w Krabi, a zakończy w Phuket
  • Czas trwania wydarzenia: 28-29 kwietnia 2023 r
  • Transmisja na żywo na Facebooku Sea You Silny Facebook

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.