Zakaz sprzedaży alkoholu podczas przedterminowego głosowania i dni wyborów

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Aby uniknąć niepotrzebnych incydentów lub komplikacji, sprzedaż alkoholu zostanie zakazana w całej Tajlandii w dniu wcześniejszego głosowania iw dniu wyborów w przyszłym miesiącu.

Sprzedaż i dystrybucja alkoholu będzie zabroniona od godziny 6:00. 6 maja do 6:00 7 maja i od 6:00 13 maja do 6:00 14 maja.

Zakaz dotyczy wszystkich mieszkających w kraju, a jego naruszenie może skutkować karą pozbawienia wolności do sześciu miesięcy lub grzywną w wysokości do 10,000 XNUMX bahtów, lub obiema tymi karami.

Władze zaapelowały też do wyborców o zapoznanie się z regulaminem kolejnych wyborów, aby uniknąć niezamierzonych naruszeń, takich jak fotografowanie oznaczonej karty do głosowania czy wynoszenie karty z lokalu wyborczego.

Wśród osób na liście są kupowanie lub sprzedawanie głosów, celowe niszczenie kart do głosowania i powstrzymywanie uprawnionych wyborców od głosowania. Za złamanie prawa grożą surowe kary.

ŹRÓDŁO: NNT

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.