Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: policja turystyczna ogłasza wyniki ścigania przestępstw i nie tylko 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 24 kwietnia 2023 do niedzieli 30 kwietnia 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Sześć osób zostało rannych po tym, jak mały autobus pełen zagranicznych turystów rozbił się na zakręcie w Wichit, Mueang Phuket.

Kierowca autobusu powiedział, że używał nawigacji GPS w swoim telefonie komórkowym, zanim stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie. Twierdził, że nie zna terenu.

2. Australijczyk został znaleziony powieszony w celi na komisariacie policji Patong w Phuket.

Nagranie z monitoringu w pobliżu wyraźnie pokazuje, że powiesił się bez udziału innych osób, mówi policja w Patong.

3. Nauczyciel języka rosyjskiego wyskoczył z parkingu w domu towarowym w Phuket.

Nagranie z monitoringu budynku pokazuje, że obywatel Rosji szedł samotnie po 5. piętrze budynku parkingowego, po czym nagle zeskoczył na ziemię.

4. Urzędnicy Phuket potwierdzili, że NIE ma ostrzeżenia przed tsunami po tym, jak dźwięk ostrzegawczy dobiegł z wież ostrzegawczych przed tsunami w Kamala i Cherng Talay w tym samym czasie, co trzęsienie ziemi na wyspie Sumatra w Indonezji.

Właściwi urzędnicy potwierdzili, że syreny tsunami nie zadziałały po tym, jak w środku nocy 27 kwietnia 2023 r.

5. Policja turystyczna w Phuket ogłosiła wyniki niedawnej rozprawy z przestępczością turystyczną.

Wyniki niedawnej rozprawy objęły 258 podejrzanych (Tajlandczyków i obcokrajowców).

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.