Tajska policja ostrzega przed fałszywymi stronami na Facebooku

Tajlandia -

Policja ostrzega przed fałszywymi noclegami na stronach Facebooka i oszustami.

We wtorek (2 maja)nd) rzecznik Biura Śledczego ds. Cyberprzestępczości, pułkownik Krisana Pattanajaroen, ostrzegł przed fałszywymi stronami zakwaterowania na Facebooku. Oszuści ci podobno używają prawdziwych zdjęć pokoi, hoteli i willi, aby wyglądały jak prawdziwe strony na Facebooku tych miejsc.

Większość fałszywych stron na Facebooku pokazuje miejsca w znanych miejscach turystycznych, takich jak Pattaya, Koh Larn, Phuket, Rayong i Chanthaburi.

Kiedy ofiary zgodziły się zarezerwować pokoje i przekazać pieniądze oszustom, nie można było się z nimi skontaktować i odłączyć ich telefonów lub zablokować ofiary. W ostatnim czasie ponad 238 ofiar spowodowało szkody w milionach bahtów. Przed dokonaniem rezerwacji pokoju lub miejsca online sprawdź poniższe kryteria:

  1. Rezerwuj przez sprawdzone agencje rezerwacyjne, takie jak Booking.com, Agoda, Traveloka lub przez renomowane portale noclegowe.
  2. Sprawdź strony na Facebooku i upewnij się, że są prawdziwe, a nie fałszywe.
  3. Zadzwoń do kwater przed przekazaniem im pieniędzy.
  4. Unikaj przelewania pieniędzy na konta osobiste, konta powinny być kontami firmowymi.
  5. Uważaj na reklamy zbyt tanich noclegów. Jeśli jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, często tak jest.

Ostatnio w Pattaya:
Wielu krajowych turystów z Tajlandii zostało rzekomo oszukanych na dziesiątki tysięcy bahtów przez fałszywą stronę willi z basenem w Pattaya na Facebooku.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.