Ukrainiec aresztowany za nielegalną pracę na wyspie Pha Ngan

FOTO: Naew Na

Wyspa Pha Ngan, Surat Thani –

Ukrainiec został aresztowany za rzekomą nielegalną pracę dla operatora wypożyczalni motocykli na wyspie Pha Ngan.

Oficerowie imigracyjni Surat Thani powiedzieli dzisiaj (6 maja), że aresztowali 45-letniego Ukraińca w czwartek (4 maja), który był dniem, w którym Full Moon Party było trzymane. Został zatrzymany na publicznym parkingu, gdzie zaparkowane były 23 wypożyczone motocykle.

Funkcjonariusze ustalili, że Ukrainiec wjechał do Tajlandii przez Satun Immigration. Jego wiza jest ważna do 18 maja 2023 roku. Nie miał pozwolenia na pracę. Początkowo zaprzeczył zarzutom i powiedział, że wszystkie wypożyczone motocykle należą do wypożyczalni, ale podobno był widziany przez funkcjonariuszy imigracyjnych opiekujących się motocyklami, gdy klienci zwracali wypożyczone motocykle.

Został przewieziony na komisariat policji w Koh Pha Ngan i oskarżony o parkowanie w miejscu innym niż parkowanie i pracę bez pozwolenia na pracę. Wypożyczalni motocykli grozi zarzut zatrudniania w firmie cudzoziemca bez zezwolenia na pracę.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.