Węgier, któremu grozi postępowanie prawne po dotknięciu fajki podczas nurkowania na wyspie Pha Ngan

Wyspa Pha Ngan, Surat Thani-

  Węgierowi grozi postępowanie prawne po tym, jak dotknął fajki podczas nurkowania na wyspie Pha Ngan.

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) poinformowało Phuket Express, że w tym tygodniu na kanale YouTube opublikowano klip wideo z wiadomością „Scuba Diving in Paradise, Koh Pha Ngan, Tajlandia”.

Nurek dotykał iglaka, którego dotykanie lub łapanie jest nielegalne przez prawo. DMCR złożyło doniesienie na policję Koh Pha Ngan, a wideo stało się popularne w tajskich mediach społecznościowych, co wywołało oburzenie wielu obywateli Tajlandii. Jednak niektórzy krytycy twierdzili, że firma nurkowa lub operator łodzi powinien był odpowiednio ostrzec mężczyznę. Jednak mężczyzna nie był turystą i był emigrantem, stwierdził DMCR.

Nurek został później zidentyfikowany przez policję jako Węgier, chociaż nie ujawniono jego nazwiska. Ma żonę Tajkę i mieszka na wyspie Pha Ngan jako ex-pat.

Jego paszport jest przechowywany przez policję, aby uniemożliwić ucieczkę z Tajlandii na czas trwania śledztwa.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.