Australijka z Krabi pomaga uratować trzy osoby z pożaru, wzywając pomoc

Krabi –

Australijka pomogła zaalarmować lokalnych strażaków i ratowników po tym, jak zobaczyła wybuch pożaru w firmie turystycznej Krabi.

Dzięki jej działaniom trzy osoby przeżyły pożar, który miał miejsce w Mueang Krabi.

Strażacy z Nong Talay zostali powiadomieni o pożarze na początku tego tygodnia w domu mieszkalnym w Nong Talay. Przybyli na miejsce zdarzenia, zastali płonący dom, w którym przed budynkiem znajduje się biuro podróży. Trzy osoby śpiące w domu zdołały uciec z pożaru, a strażacy w końcu ugasili pożar.

65-letnia Kim, której nazwisko nie zostało ujawnione mediom, obywatelka Australii, która jako pierwsza zaalarmowała lokalnych mieszkańców o pożarze, powiedziała lokalnej prasie: „Wracałam do mieszkania po tym, jak skończyłam jeść w pobliskiej restauracji, około 50 metrów od miejsca zdarzenia. Widziałem, że w firmie turystycznej wybuchł poważny pożar. Pobiegłem z powrotem do restauracji po pomoc, a pracownicy restauracji wybili szklane drzwi firmy i domu, po czym krzykiem poinformowali ludzi, aby wyszli”.

Według ratowników trzy osoby znajdujące się w środku, których tożsamość nie została zidentyfikowana, spały w ogniu i gdyby ktoś ich nie zaalarmował, ich życie mogło być zagrożone.

Uważa się, że przyczyną pożaru było zwarcie elektryczne, jednak śledztwo w sprawie pożaru trwa od czasu publikacji.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.