Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Tajlandii

Tajlandia -

Tajlandzka Komisja Wyborcza (KE) oficjalnie ogłosiła wyniki wyborów parlamentarnych w czwartek (25 maja).

Nasza poprzednia historia:

Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, lat 42, w poniedziałek (15 maja).th) ogłosił zwycięstwo po tym, jak Komisja Wyborcza (KE) opublikowała nieoficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Tajlandii.

Teraz aktualizacja:

Partia Move Forward zdobyła 14,738,851 39 112 mln głosów na listę partyjną z 400 posłami z listy partyjnej i 151 z XNUMX posłów z okręgów wyborczych. Mają w sumie XNUMX miejsc w parlamencie.

Partia Pheu Thai miała 10,962,522 29 112 mln głosów na listę partyjną z 141 posłami z listy partyjnej i XNUMX członkami parlamentu. Mają w sumie XNUMX miejsc w parlamencie.

Partia Bhumjaithai miała 1,138,202 3 68 mln głosów na listę partyjną z 71 posłami z listy partyjnej i XNUMX członkami parlamentu. Mają w sumie XNUMX miejsc w parlamencie.

W sumie 39,514,964 52,195,920 75.71 Tajów poszło na głosowanie z XNUMX XNUMX XNUMX Tajów uprawnionych do głosowania, co stanowi rekord XNUMX procent, podała Komisja Wyborcza.

W kolejnych krokach każdy poseł zostanie poświadczony przez komisję wyborczą, a ostateczna dokumentacja zostanie sprawdzona przed przystąpieniem do wyboru przewodniczącego Izby i głosowaniem Senatu i Izby na nowego premiera.

Jeśli chodzi o harmonogram, po opublikowaniu wyników wyborów i potwierdzeniu wyników w Parlamencie Europejskim nowy parlament zbierze się w ciągu 15 dni, aby głosować na nowego mówcę, a następnie ustalić harmonogram głosowania na premiera.

Partia Move Forward zajęła wszystkie trzy miejsca w trzech okręgach wyborczych w Phuket w wyborach krajowych w Tajlandii.

Chociaż wybory parlamentarne w Tajlandii zakończyły się heroicznym zwycięstwem Partii Ruchu Naprzód, ich próba utworzenia rządu koalicyjnego może nie być prosta po tym, jak niektórzy członkowie izby wyższej (Senatu) dali jasno do zrozumienia, że ​​nie będą głosować na premiera partii. kandydat na 30. premiera kraju.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.