Chińskie grupy wycieczkowe odwiedzające Tajlandię wciąż spadają o 90 procent w porównaniu z 2019 r

Tajlandia-

Liczba chińskich grup turystycznych w Tajlandii jest nadal niska i stanowi zaledwie 19% wszystkich, które odwiedziły Tajlandię przed Covid-2019 w 26 r.

Sekretarz Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży (ATTA), pan Adit Chairattananon, powiedział stowarzyszonej prasie tajskiej: „W 2019 roku Tajlandię odwiedziło 11 milionów chińskich turystów. Z tej liczby 600,000 XNUMX z nich było w grupach koncertowych za pośrednictwem ATTA.

Porównując pierwsze pięć miesięcy tego roku, Tajlandię odwiedziło około miliona chińskich turystów. Z tej liczby tylko 100,000 10 z nich uczestniczyło w wycieczkach grupowych za pośrednictwem ATTA, co stanowiło zaledwie około 2019 procent liczby grup wycieczkowych w XNUMX r.” – wyjaśnił Adit.

„Martwimy się o turystykę w pozostałych siedmiu miesiącach tego roku, zwłaszcza o chińskich turystów. Do końca tego roku potrzebujemy jeszcze czterech milionów, aby osiągnąć nasz cel na rok 2023, jakim jest pięć milionów chińskich turystów” – dodał Adit.

„Usługi wizowe umożliwiające wjazd do Tajlandii z Chin zajmują obecnie dużo czasu, co może mieć wpływ na turystów korzystających z wycieczek grupowych „Intensive Tour” (patrz poniżej) i „Last-Minute”. Potrzebujemy szybszych usług e-wizowych, które zajęłyby tylko około trzech dni”. Pan Adit wyjaśnił.

„Intensywne grupy wycieczkowe odwiedzają Tajlandię przez resztę tego roku. Jednak ostatnio straciliśmy dużą, intensywną grupę wycieczkową, około 10,000 XNUMX chińskich turystów, po tym, jak zmienili decyzję na inne kraje zamiast Tajlandii z powodu długiego czasu rozpatrywania wniosków wizowych”. – podsumował pan Adit.

Media TPN zauważają, że intensywne wycieczki grupowe to slang branży turystycznej określający większe grupy, które odwiedzają wiele miejsc w krótkich okresach czasu, często tylko kilka dni, w szalonym i intensywnym tempie.

Niedawno Tajlandia zaostrzyła politykę wizową i wymagała od każdego członka grupy wycieczkowej niezależnego złożenia wizy z dużym wyprzedzeniem. Wcześniej firmy turystyczne mogły składać wnioski w imieniu całej grupy w krótkim czasie, co znacznie pomogło turystyce w przypadku intensywnych wycieczek i osób podróżujących w ostatniej chwili. Dokonano tego z powodu tajskiej rozprawy z działalnością przestępczą i przedłużaniem pobytu, jednak miało to również dramatyczny wpływ na wciąż odbudowującą się branżę turystyczną.

W rezultacie wielu operatorów turystycznych uważa, że ​​należy znaleźć kompromis między zezwoleniem turystom na większą wyrozumiałość przy ubieganiu się o wizę z Chin, a jednocześnie powstrzymaniem niewielkiej mniejszości chińskich gości przed przedłużaniem pobytu lub angażowaniem się w działalność przestępczą.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.