Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: podpisano protokół ustaleń w sprawie utworzenia nowego rządu, mglista sytuacja z konopiami indyjskimi i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 22 maja 2023 r. do niedzieli 28 maja 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. 8-partyjnych partnerów koalicyjnych kierowanych przez partię Move Forward (MFP) oficjalnie podpisało dziś, 22 maja, memorandum o porozumieniu (MOU) z okazji utworzenia nowego rządu Tajlandii.

Partie w koalicji mogą prowadzić własną politykę, ale polityka ta nie może odbiegać od powyższych ustaleń - uważa lider MFP.

2. Co najmniej siedem osób zginęło, w tym uczniowie, a 19 zostało rannych po tym, jak wielka burza nawiedziła szkołę w Phichit.

Ponad 200 rodzin w okolicy również ucierpiało z powodu burzy. Lokalni mieszkańcy powiedzieli tajskim mediom, że była to najgorsza burza od 40 lat.

3. Poszukiwany Indianin został aresztowany w pobliżu kurortu w Maha Sarakham z 1,273 dniami przekroczenia terminu pobytu.

Jest również oskarżony o nocną kradzież z bronią i atakowanie innych osób powodujące obrażenia emocjonalne i cielesne.

4. Grupa tajlandzkich rojalistów zebrała się wczoraj, 24 maja, przed ambasadą USA, wzywając Stany Zjednoczone do zaprzestania ingerowania w tajlandzką politykę i podważania instytucji monarchii.

W odpowiedzi na petycję Godec spotkał się osobiście z demonstrantami, aby przyjąć ich skargę i odrzucić zarzuty.

5. Wiceprzewodnicząca partii Move Forward (MFP), Sirikanya Tansakun, potwierdziła w czwartek, 25 maja, że ​​zarejestrowani hodowcy marihuany i przedsiębiorcy będą prawnie chronieni, nawet jeśli nowy rząd ponownie wpisze marihuanę jako narkotyk.

Pita Limjaroenrat, który przewodzi przyszłemu rządowi koalicyjnemu, jest hipokrytą, próbując ponownie oznaczyć marihuanę jako narkotyk, kiedy kiedyś powiedział w parlamencie, że roślina pomogła mu przezwyciężyć epilepsję, powiedział Decha Siriphat, wybitna tajska postać, która walczyła o legalizację marihuany.

Jedno jest pewne… przyszłość marihuany i to, co stanie się dalej, jest mgliste.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.