Małe łodzie w Phuket mają zakaz wchodzenia do morza

Phuket -

Urząd Morski Phuket wydał ostrzeżenie informujące, że małe łodzie mają zakaz opuszczania portów na otwarte morze do 4 czerwca 2023 r.

Szef biura morskiego w Phuket, pan Nachapong Pranit, powiedział Phuket Express, że według tajskiego Departamentu Meteorologicznego (TMD) od 30 majath do czerwca 4th wystąpi ulewny deszcz wraz z silnymi falami na Morzu Andamańskim do trzech metrów wysokości na otwartym morzu lub powyżej trzech metrów wysokości na obszarze burzowym.

Urząd Morski Phuket wydał we wtorek (30 maja) ostrzeżenie dla kapitanów łodzi, aby zachowali większą ostrożność podczas podróży na morzu. Małe łodzie o długości mniejszej niż 10 metrów mają ZAKAZ opuszczania portów na otwarte morze od 4 czerwca 2023 r.

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) ostrzegł przed ulewnymi deszczami w całej Tajlandii i możliwymi gwałtownymi powodziami w regionach południowych i wschodnich.

  • Południowe (Morze Andamańskie)

Możliwy deszcz z prawdopodobieństwem około 70 procent w Ranong, Phang Nga, Phuket, Krabi, Trang i Satun. W obszarach burzowych fale przekraczają trzy metry.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.