Rozpoczęły się wegetariańskie procesje uliczne w Phuket

Phuket -

Wczoraj, 16 października 2023 r., w chińskim sanktuarium Jor Su Kong Naka w Wichit rozpoczął się pierwszy dzień ulicznej procesji festiwalu wegetariańskiego.

Poniedziałek (16 października, godzth) był drugim dniem Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, ale jest także pierwszym dniem wegetariańskiej procesji ulicznej. Pierwsza procesja uliczna rozpoczęła się od chińskiego sanktuarium Jor Su Kong Naka.

Odbyła się święta ceremonia Ew Geng z udziałem Dziewięciu Bogów Cesarskich w procesji ze świątyni Jor Su Kong Naka do Saphan Hin w mieście Phuket przed powrotem do świątyni.

Wielbiciele płci męskiej i żeńskiej dźgali swoje twarze różnymi przedmiotami, takimi jak ostre pręty i miecze, aby pokazać, że uwolnili się od ciężaru nieszczęsnych rzeczy i złej karmy od ludzi, którzy czekali na nich na drodze. Procesję obserwowało wielu Tajów i obcokrajowców.

Dzisiaj (17 października) odbyła się procesja uliczna przed chińskim sanktuarium Guan Tae Goon w Sapam i chińskim sanktuarium Sam Pai Gong lub chińskim sanktuarium Bang Koo na Koh Kaew.

Podobne artykuły:

Ustalono daty corocznego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, który będzie trwał dziewięć dni od 15 do 23 października 2023 r. i obejmować będzie wiele zaplanowanych rytuałów, rytuałów pożegnalnych i procesji ulicznych.

Coroczny Festiwal Wegetariański w Phuket będzie trwał dziewięć dni, począwszy od nadchodzącego weekendu. W tym roku festiwal potrwa od 15 do 23 października 2023 roku.

Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie rozpoczął się po wzniesieniu słupa Go Teng w ubiegły weekend.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.