AKTUALIZACJA: Mieszkaniec Phuket, który wrócił do domu z Izraela, wyjaśnia, jak przeżył

Phuket -

Mężczyzna z Phuket, który bezpiecznie przybył z Izraela na międzynarodowe lotnisko w Phuket, wyjaśnił, jak przeżył i ostatecznie opuścił Izrael.

Nasza poprzednia historia:

Szef okręgu Thalang, pan Bancha Tanuin, powiedział Phuket Express, że w piątek (20 październikath), powitali na lotnisku pana Natthaphorna Hongsę.

Teraz aktualizacja:

25-letni Natthaphorn powiedział „Phuket Express”. „Mieszkałem w pobliżu Strefy Gazy. Od początku wojny z Hamasem w tym miesiącu ja i moi przyjaciele uciekaliśmy z miejsca, w którym mieszkaliśmy po tym, jak zaatakowano jedną z trzech ścian pobliskiego pasa”.

„Nie zabrałem ze sobą nic poza ubraniem, które miałem na sobie. Inne rzeczy, w tym mój telefon komórkowy, zostały zabrane lub zagubione. Na szczęście uciekliśmy z Hamasu i ukrywaliśmy się przez wiele dni, dopóki izraelscy żołnierze nie pomogli nam wydostać się z okolicy. Zabrali nas i kilku tajskich pracowników do schroniska, które znajduje się około 30 kilometrów od strefy działań wojennych. Nie mogłem skontaktować się z nikim, łącznie z moją rodziną” – wyjaśnił pan Natthaphorn.

„Niektórzy tajscy pracownicy, którzy nadal mieli telefony komórkowe, zobaczyli na Facebooku wiadomość, że Tajlandia wyśle ​​samoloty, aby odebrać tajskich pracowników. Zebraliśmy pieniądze na wynajęcie pojazdu, który zawiózł nas do schroniska hotelowego w Tel Awiwie, zanim bezpiecznie dotarłem do domu. Po tym moja rodzina nie pozwoli mi wrócić do Izraela” – dodał pan Natthaphorn.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.