Home Kącik redaktorów Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: protest taksówkarzy w Patong i...

Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: protest taksówkarzy w Patong i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okresy od poniedziałku 30 października 2023 r. do niedzieli 5 listopada 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Zidentyfikowano sześciu Hindusów, którzy zaatakowali funkcjonariuszy imigracyjnych w Phuket.

Urząd imigracyjny w Phuket podjął kroki prawne przeciwko wielu obcokrajowcom i cofnął ich pozwolenie na pobyt w Tajlandii, a także umieścił ich na czarnej liście (dożywotni zakaz wjazdu do kraju).

Wybitny dowódca Królewskiego Tajskiego Urzędu Imigracyjnego nakazał rozprawienie się z „zagraniczną mafią” w Phuket po tym, jak sześciu obcokrajowców, w tym obywatele Indii i Rosji, zaatakowało funkcjonariuszy imigracyjnych.

Cudzoziemcy, którzy nie szanują tajskiego prawa, muszą zostać deportowani, zwłaszcza jeśli zachowują się agresywnie i stanowią zagrożenie dla kraju. Wszyscy zagraniczni przestępcy zostaną usunięci z Phuket i Tajlandii.

2. Taksówkarze w Patong złożyli list do burmistrza Patong po tym, jak dowiedzieli się o planach zezwolenia na realizację projektu świadczenia usług transportu publicznego za zryczałtowaną opłatę w wysokości 40 bahtów w okolicach Patong.

Kierowcy uważają, że inny system transportu publicznego będzie zbyt duży i niepotrzebny ze względu na liczbę turystów w Patongu.

3. Policja przejęła w Phuket ponad 49,000 XNUMX tabletek metamfetaminy.

Wszyscy trzej podejrzani zostali zabrani na komisariat policji miasta Phuket i usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania narkotyków kategorii 1 z zamiarem sprzedaży.

4. Kobieta z Phuket zdobyła pierwszą nagrodę w tajskiej loterii za pomocą kuponów cyfrowych i otrzymała nagrodę w wysokości 24 milionów bahtów.

Tajskie losy na loterię krajową są sprzedawane zarówno w sklepach loteryjnych, jak i w formie biletów cyfrowych przez Rządowe Biuro Loterii (GLO) online za pośrednictwem aplikacji „Pao Tang”.

5. Urząd imigracyjny w Phuket przeprowadził inspekcję stoiska turystycznego w Kata po tym, jak został powiadomiony przez zaniepokojonych obywateli, że Rosjanin rzekomo pracuje nielegalnie, sprzedając pakiety wycieczek.

Ustalili, że stoisko turystyczne jest obsługiwane przez firmę Ivan Durian Tour posiadającą legalną licencję na wycieczki.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.
×