Zagraniczny turysta rzekomo napada na taksówkarza w Phuket w związku ze sporem dotyczącym palenia

Phuket, 3 kwietnia 2024 r. — Zagraniczny turysta płci męskiej usłyszał zarzuty po tym, jak według doniesień zaatakował taksówkarza w Phuket. Do zdarzenia doszło, gdy taksówkarz zażądał od turysty zaprzestania palenia w pojeździe.

Kłótnia została nagrana na wideo i od tego czasu zyskała ogromną popularność w mediach społecznościowych. Na nagraniu TUTAJ widać, jak cudzoziemiec siłą wypycha taksówkarza z taksówki w Thalang. W rezultacie taksówka nieumyślnie zderzyła się z innym samochodem.

Komendant policji w Thalang, pułkownik Nikorn Choothong, potwierdził incydent, który miał miejsce przy głównej drodze Thep Krasattri Road, około 30 metrów od komisariatu policji w Thalang. Wszystkie trzy osoby biorące udział w zdarzeniu – turysta zagraniczny, taksówkarz i inny kierowca – zostały zabrane na komisariat policji w celu dalszego dochodzenia.

Według anonimowego taksówkarza odebrał „austriackiego” turystę z międzynarodowego lotniska w Phuket i jechał do hotelu w Chalong. Podczas podróży turysta zapalił papierosa w taksówce. Kiedy kierowca poprosił go o zgaszenie, turysta wpadł w niepokój.

W nagłej eskalacji turysta przesunął się z tylnego siedzenia na przód, ściskając rękami szyję taksówkarza. Taksówka zaczęła jechać powoli i ostatecznie na skrzyżowaniu zderzyła się z samochodem poprzedzającym. Zmartwiony taksówkarz zdołał otworzyć drzwi i wezwać pomoc.

Pułkownik Nikorn oświadczył, że turystce postawiono obecnie zarzuty spowodowania obrażeń ciała i zdrowia psychicznego. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów dotyczących turysty i taksówkarza, nie ma też żadnych wzmianek o jakichkolwiek oświadczeniach turysty.

To jest Jak informowaliśmy tutaj, jest to drugi groźny incydent ze strony turysty wobec taksówkarza z Phuket w tym tygodniu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.