AKTUALIZACJA: Portugalka aresztowana po tym, jak groziła nożem taksówkarzowi z Phuket

Rawai-

Portugalka została aresztowana po tym, jak na wirusowym nagraniu przyłapano ją, jak trzyma nóż i rzekomo groziła, że ​​napadnie na taksówkarza w hotelu w Rawai.

Nasza poprzednia historia:

Taksówkarz, którego tożsamość została utajniona ze względu na prywatność, ostrzegła innych kierowców przed niesfornymi pasażerami, którzy żądają wielu miejsc docelowych bez płacenia za przejazd. Szczegóły dotyczące turysty i kierowcy pozostają tajemnicą.

Teraz aktualizacja:

Policja w Chalong powiedziała Phuket Express, że w środę (3 kwietniard) aresztowali podejrzaną, zidentyfikowaną jedynie jako panna NADIYA, obywatelka Portugalii. Została aresztowana w holu niezidentyfikowanego hotelu w Nai Harn.

Policja w Chalong potwierdziła, że ​​Nadiya jest poszukiwaną podejrzaną w nakazie aresztowania wydanym 3 kwietniard, 2024 r. przez sąd w Phuket Khweang. Obecnie jest oskarżana o grożenie innym nożem, jednak nie pojawiła się żadna wzmianka o żadnych oświadczeniach Nadii, nie rozmawiała z prasą ani nie złożyła natychmiast żadnych wyjaśnień.

Grożenie komuś nożem jest w Tajlandii poważnym przestępstwem. Kodeks karny reguluje tę sytuację i przewiduje następujące kary:

1. Grożenie nożem (art. 397):
– Jeżeli osoba grozi innej osobie nożem lub inną niebezpieczną bronią, mając zamiar wywołać strach lub krzywdę, grozi jej kara pozbawienia wolności do lat trzech, grzywna lub obie kary.

Ponadto Nadiya prawdopodobnie stanie przed perspektywą cofnięcia jej wizy i deportacji do kraju ojczystego na jej koszt.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.