Bangla Road w Patong nadal jest zajęta, mimo że potwierdzono, że odwiedził ją pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii.

Patong, Phuket-

Bangla Road w Patong jest nadal zajęta, mimo że pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii został wcześniej potwierdzony, jako że odwiedził obszar w Phuket.

Nasza poprzednia historia:

27-letni Nigeryjczyk mieszkający w Phuket został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii.

Nigeryjczyk z Phuket, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii, jest śledzony przez tajską policję po tym, jak urzędnicy nie byli w stanie się z nim skontaktować, a mężczyzna zniknął. Teraz odkryto, że mężczyzna nie jest niedawnym turystą, ale ma zbyt długi pobyt od zeszłego roku.

Wiele źródeł donosi, że Nigeryjczyk, który został potwierdzony jako pierwsza oficjalna infekcja małpią ospą w Tajlandii i który ma zbyt długi pobyt, opuścił już Phuket.

Według wielu innych tajskich mediów i źródeł organów ścigania, cudzoziemiec zidentyfikowany jako pierwszy przypadek małpiej ospy w Tajlandii uciekł do Kambodży nielegalnie naturalnymi kanałami.

Zeszłej nocy (22 lipcand) reporterzy Phuket Express udali się na deptak przy Bangla Road, gdzie podobno Nigeryjczyk często odwiedzał miejsca rozrywki w Patong. Wielu turystów z Tajlandii i zagranicy zostało znalezionych jak zwykle.

Pracownicy miejsca rozrywki powiedzieli, że nie martwią się ani nie boją ospy małp, ponieważ firmy rozrywkowe mają środki zapobiegające chorobom Covid-19 i małpiej ospie, a życie musi toczyć się dalej.

Branża rozrywkowa była zamknięta przez prawie dwa lata od marca 2020 r. z powodu obowiązkowych zamknięć i ograniczeń Covid19 i dopiero zaczyna ponownie stawać na nogi, zauważa The Phuket Express, więc nie jest zaskoczeniem, że branża nie będzie zszokowana przez wszelkie przypadki małpiej ospy.

Sondaże przeprowadzone online na użytkownikach mediów TPN pokazują, że większość czytelników nie jest zaniepokojona małpią ospą jako chorobą, jednak wielu obawia się, że rząd centralny może wprowadzić ograniczenia lub środki, które mogłyby zaszkodzić branży hotelarskiej i turystycznej.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.