Turystyka południowej Tajlandii poprawia się dzięki 85 procentom pokoi hotelowych zarezerwowanych do następnego miesiąca, mówi Stowarzyszenie Hoteli

Południowa Tajlandia –

Sytuacja w turystyce na południu kraju poprawiła się, a 85 procent pokoi hotelowych zostało zarezerwowanych do przyszłego miesiąca, powiedział prezes Southern Hotel Association.

Pan Sueksit Suwandissakun, prezes Southern Hotel Association, powiedział The Phuket Express: „Turystyka w południowej części Tajlandii jest lepsza niż w grudniu ubiegłego roku. Rezerwacje pokoi są na poziomie 85 procent, czyli więcej niż się spodziewaliśmy. Turystyka wzrosła do poziomu mniej więcej takiego samego jak przed Covid-19 w 2019 roku. Wiele hoteli jest pełnych w znanych obszarach turystycznych. Jednak większość rezerwacji pokoi dotyczy hoteli trzygwiazdkowych i niższych.”

„Współczynnik rezerwacji w tym miesiącu wynosi do 80 procent, podczas gdy w przyszłym miesiącu jest to 60 procent, a rezerwacja jest jeszcze większa. Czynnikiem ograniczającym dla turystyki jest to, że w porównaniu z 50 r. przywrócono tylko 2019 proc. lotów (240 walk z 450 lotów). Jednak w tych rejsach, które są obsługiwane, liczba pasażerów wzrosła o 70 procent”. Pan Sueksit wyjaśnił.

„Tymczasem w pierwszej dziesiątce krajów pod względem liczby przyjazdów na Phuket w ciągu ostatniego roku znalazły się: rosyjski, indyjski, australijski, brytyjski, singapurski, niemiecki, malezyjski, kazachski, amerykański i izraelski” — dodał Sueksit.

"O sprawie, w której policja w Bangkoku wyłudziła tajwańską aktorkę i pogłoski o funkcjonariuszach rzekomo wyłudzających pieniądze od turysty z Arabii Saudyjskiejnie wpłynęło to na turystykę. Ten miesiąc jest miesiącem miłości ze względu na Walentynki, ale to nie sprzyja częstszym podróżom, ponieważ nie ma długich wakacji, zwłaszcza dla zagranicznych turystów. Normalny wskaźnik rezerwacji na ten miesiąc jest już dobry” – zauważył Sueksit.

Może ci się spodobać:

Tajlandzki Urząd Turystyki Phuket (Phuket TAT) spodziewa się, że w tym roku Phuket odwiedzi 12 milionów turystów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.