Trzy wieloryby Bryde'a zauważone w pobliżu wyspy w Surat Thani

Surat Thani –

Trzy wieloryby Bryde'a zostały zauważone w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong w Surat Thani.

Nasza poprzednia historia:

Dwa wieloryby Bryde'a zostały zauważone w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong w Surat Thani.

Teraz aktualizacja:

Szef Parku Narodowego Mu Ko Ang Thong, pan Sathit Tantikrittaya, powiedział dziś (3 lutegord) w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong po raz drugi ostatnio zauważono trzy wieloryby Bryde'a.

Dwóch z nich jest znanych urzędnikom i nazwanych w tajlandzkim systemie wielorybów Bryde'a jako Wan Dee i mały Wan Roong, których również widziano wczoraj. Według systemu wielorybów Tajlandii Bryde, dziecko Wan Roong urodziło się 5 wrześniath ostatni rok. Trzeci wieloryb wciąż jest identyfikowany.

Z zapisów wielorybów Bryde'a wynika, że ​​na tym obszarze występuje tylko jeden lub dwa wieloryby Bryde'a rocznie. Po zamknięciu obszarów parku narodowego dla turystyki podczas Covid -19 w latach 2020-2021, system ekologiczny parku narodowego poprawił się i na ten obszar przybywa więcej wielorybów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.