Trzy wieloryby Bryde'a zauważone w pobliżu wyspy w Surat Thani

Surat Thani –

Trzy wieloryby Bryde'a zostały zauważone w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong w Surat Thani.

Nasza poprzednia historia:

Dwa wieloryby Bryde'a zostały zauważone w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong w Surat Thani.

Teraz aktualizacja:

Szef Parku Narodowego Mu Ko Ang Thong, pan Sathit Tantikrittaya, powiedział dziś (3 lutegord) w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong po raz drugi ostatnio zauważono trzy wieloryby Bryde'a.

Dwóch z nich jest znanych urzędnikom i nazwanych w tajlandzkim systemie wielorybów Bryde'a jako Wan Dee i mały Wan Roong, których również widziano wczoraj. Według systemu wielorybów Tajlandii Bryde, dziecko Wan Roong urodziło się 5 wrześniath ostatni rok. Trzeci wieloryb wciąż jest identyfikowany.

Z zapisów wielorybów Bryde'a wynika, że ​​na tym obszarze występuje tylko jeden lub dwa wieloryby Bryde'a rocznie. Po zamknięciu obszarów parku narodowego dla turystyki podczas Covid -19 w latach 2020-2021, system ekologiczny parku narodowego poprawił się i na ten obszar przybywa więcej wielorybów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.