Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Koniec Songkran i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 17 kwietnia 2023 do niedzieli 23 kwietnia 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Phuket ogłosił w sumie pięć zgonów, 51 wypadków drogowych i 51 obrażeń Kampania Songkran „Siedem dni zagrożenia na drogach” (od 11 do 17 kwietnia).

W sumie w ciągu siedmiu dni kampanii doszło do 51 wypadków drogowych, w których 51 osób zostało rannych, a pięć osób zginęło (4 mężczyzn i 1 kobieta).

2. Amerykański turysta został zaatakowany przez ochroniarzy klubu nocnego w Rawai, który stał się popularny w mediach społecznościowych, jednak historia zakończyła się zadowoleniem wszystkich stron i przeprosinami strażników.

Ochroniarz został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów przez policję w Phuket za spowodowanie obrażeń ciała.

3. Złodziej włamał się do domu słynnej tajskiej aktorki w Phuket i rzekomo ukradł sto tysięcy bahtów, czyli około 3,000 USD.

Policja poinformowała, że ​​namierza podejrzanego na podstawie nagrań z monitoringu w domu i okolicy.

4. Zespół kontrolujący małpy z Samut Sakhon rozpoczął sterylizację małp w Phuket, którego populacja wynosi ponad 2,000.

Projekt został uruchomiony pięć lat temu w Baan Yamu w Paklok w Thalang po tym, jak miejscowi skarżyli się, że wiele małp zakłócało życie w dzielnicach mieszkaniowych.

5. Dwie osoby zginęły po zderzeniu motocykla z taksówką na Patong – Karon Hill.

Wielu użytkowników dróg zauważyło, że w tym rejonie było już wiele wypadków.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.