AKTUALIZACJA: 100 małp wysterylizowanych i wypuszczonych z powrotem do lasu Phuket

Phuket -

Pierwsza grupa około 100 wysterylizowanych małp w Phuket została wypuszczona z powrotem do lasu.

Nasze poprzednie historie:

Zespół kontrolujący małpy z Samut Sakhon rozpoczął sterylizację małp w Phuket, którego populacja wynosi ponad 2,000.

Phuket zamierza wysterylizować 500 dzikich małp ze słynnych atrakcji turystycznych, aby pomóc kontrolować rosnącą populację.

Teraz aktualizacja:

Pan Pongchart Chueahom, szef Centrum Przyrody i Dzikiej Przyrody Khao Phra Taeo w Thalang, powiedział Phuket Express, że w poniedziałek (8 majath) około 100 małp, które zostały już wysterylizowane, zostało wypuszczonych z powrotem do domu na wzgórzu Toh Sae w Rassada.

Projekt sterylizacji małp ma na celu zmniejszenie wskaźnika urodzeń małp w Phuket. Projekt ten ma również na celu rozwiązanie problemów między małpami a mieszkańcami i turystami, a także zapobieganie chorobom małp, które mogą być zakaźne dla ludzi. Są to pilne problemy, które należy szybko rozwiązać, powiedział Pongchart.

Tajskie media donosiły wcześniej, że wielu zagranicznych turystów zostało rannych przez małpy atakujące ich w znanych miejscach turystycznych, w których występuje wiele małp, takich jak wzgórze Toh Sae w Rassada i wzgórze Rang w mieście Phuket.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.