Wyspa Kradan w Trang z najlepszą plażą na świecie zostanie tymczasowo zamknięta

Trang –

Wyspa Kradan w Trang, która ma najlepszą plażę na świecie, zgodnie z głosowaniem popularnej witryny turystycznej, zostanie tymczasowo zamknięta w przyszłym miesiącu z powodu corocznej renowacji środowiska.

Park Narodowy Hat Chao Mai w Trang ogłosił zamknięcie na początku tego miesiąca. Coroczne tymczasowe zamknięcie turystyki morskiej potrwa cztery miesiące od 1 czerwcast do września 30th, 2023. Cztery wyspy na obszarze parku narodowego: Mook Island, Kradan Island, Waen Island i Chuek Island zostaną tymczasowo zamknięte.

Wyspy te zostaną ponownie otwarte 1 październikast, 2023. Zamknięcie nastąpi w celu przywrócenia środowiska i ze względu na porę monsunową na południowym zachodzie, która nie będzie odpowiednia dla turystyki morskiej.

Szef parku narodowego, Parit Narasaritkun, zaprasza zarówno Tajów, jak i zagranicznych turystów do odwiedzenia wyspy Kradan przed zamknięciem. Na wyspie znajduje się najlepsza plaża na świecie, która znajduje się w rankingu Top 100 Beaches on Earth opublikowanym przez the www.worldbeachguide.com strona internetowa. Podwodne tereny na wyspie słyną również z nurkowania.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.