Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: utonięcie rosyjskiego turysty, rosyjski jeździec ukarany grzywną za wystrzeliwanie kółek i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 22 maja 2023 do niedzieli 28 maja 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Dwie osoby zostały aresztowane za nielegalne prowadzenie sklepów z konopiami indyjskimi w Thalang, a trzy inne licencje na konopie indyjskie zostały zawieszone.

Zawieszono również trzy inne licencje na sklepy z konopiami indyjskimi za sprzedaż konopi indyjskich w innych firmach i reklamowanie kontrolowanych ziół (konopie indyjskie).

Zgodnie z przepisami tajlandzkiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego jakakolwiek reklama marihuany, cyfrowa lub drukowana, jest niezgodna z zasadami.

2. Kierowca łodzi uzyskał pozytywny wynik testu na obecność metamfetaminy po tym, jak 35 osób, w tym zagraniczni turyści, zostało rannych po tym, jak łódź wycieczkowa uderzyła w filar w Chalong na Phuket.

W jego badaniach krwi nie wykryto alkoholu, ale znaleziono amfetaminę.

3. Urzędnicy skontrolowali sklep zoologiczny w Rassada po otrzymaniu skarg dotyczących rzekomej sprzedaży nielegalnych papierosów.

Organy ścigania nie znalazły w sklepie żadnych nielegalnych papierosów ani żadnych innych nielegalnych przedmiotów i stwierdziły, że sklep spełnia wszystkie wymogi prawne.

4. Rosyjski turysta utonął na plaży Patong w sobotę (27 maja).th) wczesnym rankiem.

Jego żona, której nazwisko nie zostało ujawnione, powiedziała tajskim mediom, że para poszła popływać, zanim jej mąż utonął po tym, jak wpadł w tarapaty w wodzie.

5. Rosyjski motocyklista został ukarany grzywną w wysokości 5,000 bahtów po tym, jak został złapany przez kamerę podczas jazdy na jednym kole na drodze w Rawai w Phuket.

Okazuje się, że jazda na jednym kole w Phuket to zły pomysł.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

*****************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.