Zakończenie festiwalu wegetariańskiego w Phuket – WYCIECZKA FOTO/WIDEO

Phuket -

Festiwal Wegetariański w Phuket zakończył się milionem petard. Przyszłoroczny festiwal odbędzie się 3 październikard do października 11th, 2024.

W poniedziałkowy wieczór (23 październikard) był ostatnim wieczorem Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket 2023. W wielu chińskich sanktuariach odbywały się procesje uliczne do Saphan Hin w mieście Phuket.

Odbyli rytuał wysłania swoich bogów z powrotem do nieba po zakończeniu festiwalu.

Wiele osób, zarówno Tajlandczyków, jak i obcokrajowców, czekało na widok ogromnej procesji ulicznej wzdłuż dróg z szacunkowo milionem petard.

W procesji było kilka osób, które zostały ranne od petard. Służby ratunkowe stały wzdłuż dróg, aby zapewnić niezbędną pomoc medyczną.

W przyszłym roku Festiwal Wegetariański w Phuket odbędzie się 3 październikard do października 11th, 2024.

Podobne artykuły:

Ustalono daty corocznego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, który będzie trwał dziewięć dni od 15 do 23 października 2023 r. i obejmować będzie wiele zaplanowanych rytuałów, rytuałów pożegnalnych i procesji ulicznych.

Pierwotna wegetariańska kuchnia z Phuket zaczęła się w wiosce Nai Thu, która obecnie znajduje się w podokręgu Kathu w dystrykcie Kathu.

Festiwal wegetariański w Phuket oficjalnie rozpoczął się po wzniesieniu słupa Go Teng w ubiegły weekend.

Wczoraj, 16 października 2023 r., w chińskim sanktuarium Jor Su Kong Naka w Wichit rozpoczął się pierwszy dzień ulicznej procesji festiwalu wegetariańskiego.

Szósty dzień Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket był kontynuowany procesją uliczną prowadzoną przez chińskie sanktuarium Bang Neow w mieście Phuket.

Dziś, 2,000 października 21 r., ponad 2023 wielbicieli przyłączyło się do wegetariańskiej procesji ulicznej w słynnym sanktuarium Jui Tui Tao Bo Geng.

Około sześćdziesięciu wielbicieli wspięło się po wysokiej, ostrej jak brzytwa drabinie w chińskich świątyniach w Phuket podczas niedawnego Festiwalu Wegetariańskiego.

Słynny rytuał chodzenia po ogniu odbył się podczas Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.