Największe historie Phuket z zeszłego tygodnia: utonięcie wietnamskiej matki i córki, śmiertelna strzelanina w klubie nocnym i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 1 sierpnia 2022 r. do niedzieli 7 sierpnia 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Tajlandia zgłasza trzeci potwierdzony przypadek małpiej ospy, który jest niemieckim turystą w Phuket.

Według tajlandzkich organów ds. zdrowia, siedem osób zostało zidentyfikowanych jako osoby o wysokim ryzyku zachorowania na ospę małpią w Phuket i są one testowane i monitorowane po ogłoszeniu trzeciego potwierdzonego przypadku ospy małpiej, który jest niemieckim turystą w Phuket.

Tajka dziewczyna niemieckiego turysty, która jest trzecim przypadkiem małpiej ospy w Tajlandii, potwierdzona w Phuket, uzyskała wynik negatywny.

2. Wietnamska matka i córka zostały uznane za zmarłe po pływaniu i utonięciu na plaży Nai Thon podczas silnych wiatrów w subdystrykcie Sa Khu 31 lipca.

Ratownicy i dobrzy samarytanie w pobliżu natychmiast rzucili się, aby uratować rodzinę i sprowadzić ją na brzeg, ale nie zdążyli na czas, podczas gdy inny turysta, podobno ojciec, cudem przeżył.

3. 27-letni mężczyzna zmarł, podczas gdy inny mężczyzna doznał obrażeń po walce i strzelaninie w klubie nocnym w Phuket Town.

35-letni strażnik klubu nocnego w Phuket został oskarżony o morderstwo po zbrojnej kłótni z klubowiczem na początku tego tygodnia.

Właściciel klubu nocnego, w którym na początku tego tygodnia miała miejsce śmiertelna strzelanina, musi spotkać się z odpowiednimi władzami przed podjęciem dalszych działań, powiedział wicegubernator Phuket.

Klub nocny, w którym na początku tego tygodnia miała miejsce śmiertelna strzelanina, został zamknięty na 30 dni.

4.  Noworodek został znaleziony martwy w rurze kanalizacyjnej w podokręgu Cherng Talay w dystrykcie Thalang 3 sierpniard.

Policja Cherng Talay została powiadomiona o zwłokach o godzinie 9:55 od pracownika władz wodociągowych, który sprawdzał pobliski wodomierz.

5. Urzędnicy skontrolowali lokale rozrywkowe na Bangla Road w Patong, aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Inspekcja następuje Premier Tajlandii Prayut wczoraj, 5 sierpnia, zarządził poważne śledztwo w sprawie pożar w centrum rozrywki „Mountain B” w rejonie Sattahip w Chonburi we wczesnych godzinach wczorajszych, podobno do tej pory zabił 14 osób i ranił 34 osoby.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.