Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: zaginiony rumuński nurek, chińscy turyści przybyli do Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 9 stycznia 2023 roku do niedzieli 15 stycznia 2023 roku.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Trwają poszukiwania zaginionego 47-letniego rumuńskiego nurka w Rawai. 

Nie ma go już od dziesięciu dni. Poszukiwania trwają od pierwszego dnia do chwili obecnej.

2. Więcej bezpośrednich lotów z Chin ma przybyć do Phuket w tym miesiącu z około 500 pasażerami.

W tym miesiącu, 18 styczniath , będą bezpośrednie loty z Chin do Phuket, dwa loty z Szanghaju i jeden lot z Nanking. W sumie trzy loty poniosą około 500 pasażerów.

3. Zagraniczny turysta, który jest licencjonowanym lekarzem, uratował rosyjską turystkę przed utonięciem na plaży Patong.

Pomocny turysta odmówił identyfikacji, twierdząc, że nie jest bohaterem i pomaga tylko potrzebującym.

4. Zaginiony jacht o nazwie „Marco Polo” został znaleziony w pobliżu wód terytorialnych Indonezji po tym, jak zaginął w zeszłym miesiącu.

Jacht bez kapitana i pasażerów został znaleziony unoszący się na morzu w pobliżu indonezyjskich wód terytorialnych.

5. Nietrzeźwy kierowca minivana został znaleziony z 11 tabletkami metamfetaminy w jego posiadaniu po jeździe z przebitą oponą, powodując iskry wydobywające się z przedniego koła w Thalang.

Kierowcy postawiono zarzuty nielegalnego posiadania narkotyku kategorii 1 i prowadzenia pojazdu po zażyciu tabletek metamfetaminy. Kierowca przyznał się, że o godzinie 7 rano wziął trzy tabletki metamfetaminy.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

 

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.