AKTUALIZACJA: Napastnik, który zastrzelił dwóch pasażerów autobusu w Phuket i zabił się, był byłym żołnierzem i cierpiał na problemy psychiczne

Podejrzany na dworcu autobusowym Phuket w Rassada

Phuket -

Napastnik, który otworzył ogień do podróżującego autobusu w Phuket i ranił dwie osoby, został znaleziony martwy w autobusie i był byłym żołnierzem, który cierpiał na problemy psychiczne.

Nasze poprzednie historie:

Dwie osoby w autobusie na Phuket odniosły obrażenia po tym, jak uzbrojony bandyta otworzył ogień, podczas gdy inni pasażerowie uciekli.

Napastnik, który otworzył ogień do podróżującego autobusu w Phuket, raniąc dwie osoby, został znaleziony martwy we wnętrzu autobusu.

Teraz aktualizacja:

Policja miasta Phuket powiedziała Phuket Express, że gubernator Phuket Naroong Woonciew również udał się na miejsce zdarzenia dziś rano. Dwóch rannych pasażerów zidentyfikowano jako 49-letnią panią Juraiphon i 26-letnią Napanat. Teraz są bezpieczni w miejscowym szpitalu.

Strzelec został zidentyfikowany przez policję jako 25-letni Nawin Chuaykleang z Ao Luek w Krabi. Był pacjentem psychiatrycznym w szpitalu Ao Luek. Był jednym z pasażerów autobusu. Nie wiadomo, jak i kiedy opuścił szpital.

Policja miasta Phuket skontaktowała się z policją Ao Luek, która zabrała babcię Nawina, lat 67, i jego matkę, lat 50, z Ao Luek w Krabi na miejsce zdarzenia, aby porozmawiać z Nawinem, ponieważ policja myślała, że ​​strzelec wciąż żył podczas incydentu.

Jego matka powiedziała policji, że Nawin jest byłym żołnierzem, który cierpiał na problemy ze zdrowiem psychicznym, na które odmówił przyjmowania leków. Napisał list, zanim wyszedł z domu, mówiąc: „Nie martw się. Zaczynam nowe życie i podejmuję pewne ryzyko. Nie wracam do domu.

Policja kryminalistyczna powiedziała Phuket Express, że strzelec zastrzelił się zaraz po tym, jak zastrzelił innych, ponieważ plamy krwi na podłodze autobusu w pobliżu jego ciała wyschły.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma depresję, zwróć się o pomoc. Pattaya News sugeruje Samarytanów z Tajlandii, do których można dotrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/Samaritans.Thailand/

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.