AKTUALIZACJA: Napastnik, który zastrzelił dwóch pasażerów autobusu w Phuket i zabił się, był byłym żołnierzem i cierpiał na problemy psychiczne

Podejrzany na dworcu autobusowym Phuket w Rassada

Phuket -

Napastnik, który otworzył ogień do podróżującego autobusu w Phuket i ranił dwie osoby, został znaleziony martwy w autobusie i był byłym żołnierzem, który cierpiał na problemy psychiczne.

Nasze poprzednie historie:

Dwie osoby w autobusie na Phuket odniosły obrażenia po tym, jak uzbrojony bandyta otworzył ogień, podczas gdy inni pasażerowie uciekli.

Napastnik, który otworzył ogień do podróżującego autobusu w Phuket, raniąc dwie osoby, został znaleziony martwy we wnętrzu autobusu.

Teraz aktualizacja:

Policja miasta Phuket powiedziała Phuket Express, że gubernator Phuket Naroong Woonciew również udał się na miejsce zdarzenia dziś rano. Dwóch rannych pasażerów zidentyfikowano jako 49-letnią panią Juraiphon i 26-letnią Napanat. Teraz są bezpieczni w miejscowym szpitalu.

Strzelec został zidentyfikowany przez policję jako 25-letni Nawin Chuaykleang z Ao Luek w Krabi. Był pacjentem psychiatrycznym w szpitalu Ao Luek. Był jednym z pasażerów autobusu. Nie wiadomo, jak i kiedy opuścił szpital.

Policja miasta Phuket skontaktowała się z policją Ao Luek, która zabrała babcię Nawina, lat 67, i jego matkę, lat 50, z Ao Luek w Krabi na miejsce zdarzenia, aby porozmawiać z Nawinem, ponieważ policja myślała, że ​​strzelec wciąż żył podczas incydentu.

Jego matka powiedziała policji, że Nawin jest byłym żołnierzem, który cierpiał na problemy ze zdrowiem psychicznym, na które odmówił przyjmowania leków. Napisał list, zanim wyszedł z domu, mówiąc: „Nie martw się. Zaczynam nowe życie i podejmuję pewne ryzyko. Nie wracam do domu.

Policja kryminalistyczna powiedziała Phuket Express, że strzelec zastrzelił się zaraz po tym, jak zastrzelił innych, ponieważ plamy krwi na podłodze autobusu w pobliżu jego ciała wyschły.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma depresję, zwróć się o pomoc. Pattaya News sugeruje Samarytanów z Tajlandii, do których można dotrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/Samaritans.Thailand/

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.