37 osób zostało rannych po wypadku autobusu do Phuket w Chumphon

Chumfon –

Trzydzieści siedem osób odniosło obrażenia po tym, jak autobus pasażerski jadący z Nong Khai do Phuket rozbił się w dzielnicy Sawee.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w niedzielę rano (2 kwietnia).nd) na Asia 41 Road w podokręgu Na Poe.

Zespoły ratownicze, media i organy ścigania przybyły na miejsce zdarzenia, aby znaleźć przewrócony autobus dwupoziomowy, który uderzył w słup energetyczny na poboczu drogi.

Ratownicy powiedzieli Phuket Express, że było 37 pasażerów, w tym roczne i pięciomiesięczne dziecko, członek załogi autobusu i dwóch kierowców autobusów.

Dwudziestu pasażerów autobusu, w tym jeden kierowca, pan Chanai Saenprasit, lat 56, zostało zabranych do lokalnych szpitali z umiarkowanymi lub poważnymi obrażeniami, podczas gdy 17 pasażerów, którzy odnieśli lekkie obrażenia, odmówiło pójścia do szpitali.

Drugi kierowca, który odniósł niewielkie obrażenia i poprosił media o utajnienie jego nazwiska, powiedział The Phuket Express, że autobus jechał z Nong Khai w północno-wschodniej Tajlandii w kierunku Phuket. Spał, podczas gdy drugi kierowca, Chanai, prowadził. Powiedział, że usłyszał dziwny dźwięk, prawie jak tweet ptaka, zanim autobus się przewrócił.

Sawee Police kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadku w celu podjęcia dalszych potencjalnych działań prawnych. Planowali przejrzeć CCTV i przeprowadzić wywiad z rannym kierowcą oraz pasażerami.

To tylko ostatni z serii incydentów autobusowych z udziałem Phuket, jak ten incydent pod koniec marca, w którym kierowca autobusu został ranny po wypadku na wzgórzu Patong. Na szczęście w tym autobusie nie było pasażerów.

W lutym tego roku mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi zastrzelił dwóch pasażerów autobusu w Phuket i popełnił samobójstwo w szokującym incydencie, o którym tutaj pisaliśmy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.