37 osób zostało rannych po wypadku autobusu do Phuket w Chumphon

Chumfon –

Trzydzieści siedem osób odniosło obrażenia po tym, jak autobus pasażerski jadący z Nong Khai do Phuket rozbił się w dzielnicy Sawee.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w niedzielę rano (2 kwietnia).nd) na Asia 41 Road w podokręgu Na Poe.

Zespoły ratownicze, media i organy ścigania przybyły na miejsce zdarzenia, aby znaleźć przewrócony autobus dwupoziomowy, który uderzył w słup energetyczny na poboczu drogi.

Ratownicy powiedzieli Phuket Express, że było 37 pasażerów, w tym roczne i pięciomiesięczne dziecko, członek załogi autobusu i dwóch kierowców autobusów.

Dwudziestu pasażerów autobusu, w tym jeden kierowca, pan Chanai Saenprasit, lat 56, zostało zabranych do lokalnych szpitali z umiarkowanymi lub poważnymi obrażeniami, podczas gdy 17 pasażerów, którzy odnieśli lekkie obrażenia, odmówiło pójścia do szpitali.

Drugi kierowca, który odniósł niewielkie obrażenia i poprosił media o utajnienie jego nazwiska, powiedział The Phuket Express, że autobus jechał z Nong Khai w północno-wschodniej Tajlandii w kierunku Phuket. Spał, podczas gdy drugi kierowca, Chanai, prowadził. Powiedział, że usłyszał dziwny dźwięk, prawie jak tweet ptaka, zanim autobus się przewrócił.

Sawee Police kontynuuje dochodzenie w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadku w celu podjęcia dalszych potencjalnych działań prawnych. Planowali przejrzeć CCTV i przeprowadzić wywiad z rannym kierowcą oraz pasażerami.

To tylko ostatni z serii incydentów autobusowych z udziałem Phuket, jak ten incydent pod koniec marca, w którym kierowca autobusu został ranny po wypadku na wzgórzu Patong. Na szczęście w tym autobusie nie było pasażerów.

W lutym tego roku mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi zastrzelił dwóch pasażerów autobusu w Phuket i popełnił samobójstwo w szokującym incydencie, o którym tutaj pisaliśmy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.